Оренда землі в Україні тепер за новими правилами

16 січня набув чинності Закон № 340-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно протидії рейдерству”. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Деталі: Законом розмежовується два правових механізми в цих відносинах. А саме, пролонгація договорів оренди землі та переважне право на укладення нового договору оренди землі орендарем. 

Для цих цілей договори оренди землі поділяються на: – строкові (які припиняють дію із закінченням строку, на який він був укладений); – строкові з пролонгацією (які не припиняють дію із закінченням строку, на який він був укладений, за умови наявності відомостей про пролонгацію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно). 

Зазнали змін відносини державної реєстрації права оренди на земельну ділянку. Обов’язковими атрибутами відомостей про право оренди буде дата укладання договору, строк дії договору та ознака його пролонгації чи не пролонгації. Відзначимо, що дата закінчення дії договору оренди обчислюється від дати його укладення, а право оренди виникає з моменту державної реєстрації. 

Вказані положення поширюються також і на договори про встановлення земельного сервітуту, договори про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови. При цьому ці правила про поновлення договорів оренди землі, поширюються на договори, укладені або змінені після набрання чинності Законом N 340-IX. Тобто після 15 липня 2020 року.

Умова щодо поновлення договору не може встановлюватися в договорі оренди землі, сервітуту та про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови щодо земельних ділянок державної та комунальної власності, крім випадків, якщо на таких земельних ділянках розташовані будівлі або споруди, що перебувають у власності користувача або набувача права користування земельною ділянкою.

Джерело: сайт AgroNews

Читайте також: У Кенії ферма заробляє 100 тис. доларів на рік експортуючи метеликів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: