Отримувати іноземні кредити фермерам стане простіше

Національний банк України спростив для українських компаній та громадян процедуру отримання кредитів від іноземних банків. Тепер цей процес вимагатиме менше часу, завдяки повній автоматизації та відмові від процедури розгляду заявок та аналізу усіх документів. Принаймні, так повідомляє прес-служба НБУ, пише Агро-Центр.

Усе, що відтепер необхідно буде зробити для отримання кредиту — укласти угоду з іноземним та українським банками. Згідно з повідомленням, таке рішення НБУ має посприяти лібералізації галузі валютного регулювання, покращенню фінансування українських компаній та розвитку української економіки загалом.

Вигідний бізнес: військовий з Туреччини заробляє на фермі в Україні (відео)

Перець замість пестицидів: науковці знайшли заміну отрутохімікатам

Крім того, Нацбанк оновив умови розкриття банками банківської таємниці і дозволив надавати дані клієнтів під час валютних перевірок.

Зараз в Україні отримання кредитів та позик від іноземних банків є чи не найрозповсюдженішим інструментом фінансування великих агрокомпаній. Найвідомішим та найбільшим міжнародним кредитором в Україні є Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). У нього діє шість різних програм для надання кредитів українським аграрним і не тільки великим, середнім і малим компаніям. З 1993 по 2016 рік його сукупні зобов’язання склали €12,2 млрд по 377 проектах.

Однією з останніх ініціатив є спільна програма EU4Business та Німецько-Українського фонду, завдяки якій малий та середній бізнес має змогу отримати більш дешевий кредит. За півроку роботи цієї ініціативи було видано кредитіви 78 українським компаніям на суму 240 млн грн. 40% цих кредитів компанії брали на розвиток та закупівлю обладнання.

Нагадаємо, Верховна Рада 21 червня ухвалила в цілому закон “Про валюту і валютні операції”, який замінить застарілий декрет Кабінету міністрів “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” 1993 року і передбачає принцип “дозволено все, що прямо не заборонено законом”.

_________________________________________________________

Підписуйтеся та слідкуйте за випусками програми “Ля Село”:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: