В Україні почав діяти закон про колективну власність землі

1 січня 2019 року в Україні почав діяти новий закон, що вирішує питання колективної власності на землю. Новим законом передбаченне удосконалення правил користування земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні, пише “Агро-Центр”.

Даний Законий розширює можливості органів місцевого самоврядування. Зокрема, врегульовує передачу земель колективної власності, які були ліквідовані з колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності, а такоє процес завершення допаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов’язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність.

Закон про спрощення ведення бізнесу в Україні підписав Президент

Нововедденям є також, те що, відтепер, лісосмуги відносяться до земель сільськогосподарського призначення. Від так, громада може закріпити лісосмуги у постійному користуванні, створиіши комунальне підприємств. Передбачається, що це дозволить зберегти лісосмуги від знищення.

Також, за набуттям чинності нового закону зявилася можливіть обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві. На період дії мораторію на продаж сільгоспземель, закон дозволяє обмін лише рівноцінними земельними ділянками.

Генеральна Асамблея ООН підписала декларацію про захист прав фермерів

 Інвентиризувати землі можуть власники, орендарі земель або міські/селищні/сільські ради. Інвентаризація надасть можливість громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок до Держгеокадастру.

Аграріям дозволили розстрочку імпортного ПДВ на обладнання для переробки продукції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: