“3 мільйони євро з 1 гектара”: львівський фермер створив найприбутковіше господарство в Україні

Львівський фермер Михайло Костюк вирощує одну з найбільших плантацій чорного горіха – його деревину використовують для оздоблення дорогих яхт і автівок. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Знаходиться ферма на трасі Київ-Чоп, тут же і крамничка самообслуговування, де нема ні каси, ні продавця – все на чесному слові. 

Найцікавіше у господарстві – саме чорний горіх, 1 грам здатен замінити 50 грамів лимону, як вітамін С. Деревина його дуже коштовна, саджанці розходяться немов гарячі пиріжки – в основному, серед клієнтів з Австрії. Один саджанець тягне на 11 євро. 

Чорний горіх, деревина якого використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт, росте на Львівщині

Чорний горіх, деревина якого використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт, росте на Львівщині 🌳Михайло Костюк – фермер, який неподалік Львова в селі Банюнин при дорозі відкрив крамничку самообслуговування. Все на довірі. Михайло продає овочі, фрукти та саджанці – усе, що виростив сам. Так працює уже третій рік.👉Ми ж приїхали розпитати про чорні горіхи. ☑️1 грам чорного горіха заміняє 50 грам лимону, каже фермер! Унікальний цей горіх і тим, що деревина з нього дуже вартісна, використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт. У чоловіка чи не найбільша в Україні плантація чорного горіха.

Опубликовано ТРК ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ Понедельник, 21 сентября 2020 г.

Наразі пан Михайло прибутку не має: стовбур дозріє років за 30, поки його можна буде продати. Але бізнес вигідний, стверджує фермер. На 1 гектарі може вирости 500 кубів деревини, на одному кубі можна заробити близько 5 тисяч євро. Тобто лише з 1 гектара виходить близько 3 мільйонів євро. 

У пана Михайла чи не найбільша плантація чорного горіха в України – майже 40 гектарів. Вирощує його особливим способом – через мікуризацію, тобто симбіоз рослини з грибом, тим самим покращуючи врожайність і ріст. 

Джерело: сайт Знай

Читайте також: Голландський дизайнер створив веганську шкіру з пальмового листя

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: