Аграріям варто готуватися до аномально теплої і сухої зими

Кліматологи прогнозують, що, швидше за все, зима 2020/2021 років в Україні буде аномально теплою і збережеться посушлива погода.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух вважає, що на більшій частині території України найімовірніше триватиме посуха, хоча не виключено, що в окремих регіонах опади можуть випадати в достатній кількості.

За її словами, як і минулого року, переважатиме область високого тиску, але з південними потоками, які приноситимуть теплу і суху повітряну масу.

Коментар: Очікується, що на території південно-східної Європи, в тому числі й України, будуть переважати більш теплі й сухі повітряні маси, що надходять з африканського континенту й Азії“, – пояснює кліматолог.

Однак навряд чи прийдешня зима буде набагато тепліше попередньої, в середньому температура буде вищою на 2 градуси. Разом з тим, Віра Балабух повідомила, що даний рік вже конкурує з 2016-им, який був найтеплішим за весь час метеорологічних спостережень.

Начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко також прогнозує безсніжну зиму, проте не виключає, що в зимовий період будуть дощі. І це не найгірший варіант, каже синоптик, оскільки Україна зараз страждає від посухи.

Джерело: сайт Агроном

Читайте також: Аграріям Рівненщини виплатили 12,4 млн гривень компенсації

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: