Українські та британські вчені виготовили алкоголь з Чорнобильської води та пшениці

У Британії презентували експериментальний алкоголь виготовлений з Чорнобильської води та пшениці. Над проектом спільно працювали науковців з Великої Британії та України. Новий радіоактивно безпечний алкоголь назвали “АТОМІК”, пише “Агро-Центр”.

Аби виготовити експериментальний алкоголь використали воду з Чорнобильських свердловин. Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою із глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, який має схожий хімічний склад з ґрунтовими водами регіону Шампань у Франції. У воді не було виявлено радіоактивного забруднення.

Поживне молоко та користь для природи: на Закарпатті фермер тримає стадо буйволів (фото)

Джим Сміт професор з Університету Портсмута вважає, що “ATOMIК” найважливіша пляшка алкоголю у світі. На цьому дослідники не планують зупинятися, вони розраховують налагодити виробництво крафтової горілки із зерна, вирощеного у зоні обов’язкового (безумовного) відселення, і повертати 75% прибутку громаді постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів.

Молодий фермер заробляє на сирах у лісі (9 фото, відео)

“Ми не плануємо вирощувати зерно у зоні відчуження у промислових масштабах, оскільки там зараз заповідник дикої природи. Натомість ми хочемо працювати у зоні обов’язкового відселення, де рівні забруднення значно нижчі і де все ще проживають люди. Ми прагнемо зробити високоцінний продукт для підтримки економічного розвитку цих територій”,

— зазначає професор Сміт.

Київський фермер на екзотиці заробляє більше 7 мільйонів в рік (відео)

Дослідники підкреслюють, що сьогодні багато відселених територій вже можна використовувати для безпечного вирощування сільськогосподарських культур, якщо робити це під радіоекологічним контролем.


“АТОМІК” було розроблено в рамках проекту, що фінансується Радою з досліджень природного середовища Британії (NERC) і має на меті з’ясувати, коли і чи можна взагалі почати безпечно використовувати частину покинутих внаслідок аварії на ЧАЕС земель для вирощування сільськогосподарських культур.

В Україні розвивається диво-село, де немає безробітних (відео)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: