Генетичну карту кукурудзи розшифрували американські вчені

Для адаптації тропічних гібридів до помірного клімату.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Деталі: Вчені побоюються, що зміна клімату може негативно позначитися на врожаї сучасних гібридів кукурудзи. Генетик рослин Делаверского університету Рендалл Віссер вважає, що екзотичні сорти, які рідко використовуються в селекції, можуть послужити ключем до створення сортів кукурудзи наступної ери.

Картинки по запросу "кукурудза"

Коментар: “Якщо ми зможемо розширити генетичну базу за допомогою екзотичних сортів, можливо, ми зможемо протистояти стресам, таким як хвороби і посуха, пов’язані з вирощуванням кукурудзи в змінюваному кліматі. Це вкрай важливо для забезпечення достатньої кількості продуктів харчування для мільярдів людей”, – зазначила доцент кафедри генетики рослин Делаверского університету Рендалл Віссер.

За словами вчених, сучасні сорти кукурудзи були створені лише з невеликої частини світової популяції даної культури. Банк насіння Міністерства сільського господарства США (USDA) включає десятки тисяч сортів, але багато хто з них просто не використовуються.

Картинки по запросу "кукурудза"

Коментар: “Ми знаємо, що тропічні сорти кукурудзи є найбільшим джерелом генетичного різноманіття в світі. Це дослідження поліпшило наше розуміння генетики рослин і ми зможемо використовувати його в якості джерела для майбутніх селекційних зусиль щодо збереження культур“, – зауважив генетик рослин зі служби сільськогосподарських досліджень Міністерства сільського господарства США в штаті Північна Кароліна Джим Холланд.

Наприклад, деякі екзотичні сорти кукурудзи краще справляються з посухою або заболочуванням, а інші – з грунтом з низьким вмістом азоту. Але для обробітку цих сортів в умовах помірного клімату потрібно їх адаптувати.

За словами Рендалла Віссера, для адаптації сортів потрібно 10 років. Зараз вчені працюють над тим, щоб скоротити цей процес.

Джерело: AgroTimes

Читайте також: Цього року українські фермери зберуть подвійний урожай

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: