Як правильно обрізати малину: поради дачників

Весна – час обрізати малину. Це найбільш популярна ягода на ділянці завдяки унікальним лікувальним властивостям, тож мало в якому саду не вирощують ці кущі. Про це пише prostoway.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Як досвідчені дачники обрізають малину

Варто зазначити, що особлива увага приділяється гілкам, які давали врожай. Їх краще обрізати. А ось молоді однорічні гілочки чіпати не потрібно – вони стануть основним джерелом ягід.

Влітку варто обрізати верхні частини гілок. Завдяки цьому значно збільшується врожай, тому що чагарнику нема потреби спрямовувати поживні речовини до всієї рослини. Це дозволяє дати більше ягід.

Якщо ви помітили, що листя на деяких частинах малини почало жовтіти, то гілки варто видалити. При підозрі на хвороби їх краще спалювати, а сам чагарник обробити.

Читайте також: Як зрозуміти, що кущі полуниці “постаріли”

Також не забуваємо дбати про порослі. Якщо цього не зробити, то малина перетворюється на справжній бур’ян, здатний захопити значну частину ділянки. Деякі дачники обрізають гілки, інші проводять більш ефективну процедуру.

Для цього потрібно захистити місце посадки малини листами шиферу. Заглиблювати його потрібно приблизно на 25 сантиметрів. За такого підходу можна вирішити раз і назавжди проблему з молодою порослю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: