Як зрозуміти, що кущі полуниці “постаріли”

Полуниця – це примхлива культура, яка потребує особливого догляду за собою. Період культивації ягоди становить 4 роки. Це означає, що, якщо її намагатись вирощувати на одному місці, кількість урожаю знижуватиметься. Про це пише prostoway.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Найцікавіше, що за 4 роки деякі кущі можуть активно набирати зелену масу. Оптимальний варіант – це пересадка полуниць на нове місце. Попередньо нову ділянку слід продезінфікувати, щоб уникнути негативних факторів.

Дрібні ягоди

Намагаючись збільшити врожайність, дачники застосовують десятки методів. Але важливо розуміти, що дрібні ягоди та невеликий урожай може виникати через цілу низку факторів:

  • Полуниця не переносить тінистих місць, через що кущі не будуть нормально розвиватися. Тільки сонячна грядка може порадувати добрим урожаєм.
  • Рослини-попередники відіграють ключове значення. Якщо вибрати місце невдало, про хороший урожай можна забути, а різні підживлення кардинально ситуацію не змінять.
  • Як показує практика, багато хто сподівається, що мине час і полуниця порадує гарним урожаєм. А якщо так повторюється кілька років поспіль, який сенс витрачати свій час? Від кущів у цьому випадку краще позбавлятися, надалі підбираючи вдалий сорт і місце для посадки.

Хвороби полуниці

Якщо полуницю активно атакують різні шкідники, підстав для паніки немає. Існує безліч засобів та методів. А коли всі шкідники будуть переможені, полуниця повернеться до колишнього зростання.

Інша історія, якщо рослина почала страждати від різних захворювань. Як уже було сказано, полуниця – це примхлива рослина. Навіть незначний вплив хвороб може негативно вплинути на кількість урожаю.

Читайте також: Ціна гречки може зрости до 100 гривень за кілограм — прогноз експерта

Є проста порада: щойно виявлені захворювання у полуниці, з ними слід одразу боротися. Затягуючи з боротьбою, можна остаточно занапастити культуру. Є кілька ознак, що полуниця серйозно вражена:

  • Ягоди починають гнити на гілках.
  • Ягоди покриваються білим нальотом.
  • Кущі різко засихають.

Звичайно, можна спробувати боротися із захворюваннями. Але, як показує практика, багато спроб за підсумком стануть безуспішними. Простіше посадити нові кущі в іншому місці і заздалегідь виконувати профілактичну обробку. Хвороби полуниці слід уникати, а боротися за фактом завжди складніше.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: