Картопля free: американські фермери вимушені роздавати врожай

Через карантинні обмеження виробники картоплі викидають врожай на звалища. Ініціативні групи взялися доставляти картоплю у міста, де утворився дефіцит продовольства.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Через пандемію COVID-19 і введені обмеження постраждали фермерські господарства усього світу, і картоплярі США не є виключенням.

Незважаючи на зростаючий попит в продуктових магазинах, ціни на картоплю різко впали за останні кілька тижнів внаслідок зупинки галузі громадського харчування. Всього кілька тижнів виробникам пропонували непогані ціни і фахівці прогнозували їх подальше зростання. Скажімо, у штаті Айдахо вартість 50-фунтовой коробки картоплі для ресторанів становила $22-23, але у останніх числах квітня ціна впала до $10-12.

Деякі фермери в Айдахо отримали такі надлишки врожаю, що почали скидати врожай просто за звалища або за можливості – годувати сортовою картоплею свою худобу. Наприкінці квітня у соцмережах з’явилися фото, розміщенні місцевою жителькою, яка теж взяла участь в ініціативі, Моллі Пейдж. 

Гора картоплі росла з неймовірною швидкістю, бо туди почали звозити надлишки врожаю і з сусідніх ферм.

Користуючись перевагою невеликого міста і організаційним досвідом, Пейдж зібрала “команду з порятунку картоплі” з 25 чоловік, щоб зібрати коренеплоди і доставити їх у два міста – Хейлі і Кетчум, які розташовані приблизно у 160 милях від Блейн. Кінцевим результатом стали 7 пікапів, два позашляховика і одна вантажівка з картоплею, яка була роздана безкоштовно у містах.

Джерело: сайт LandLord

Читайте також: На Закарпатті функціонує форелева ферма (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: