Лайфхак: як зробити, щоб часник не чорнів щонайменше пів року

Часник не тільки додає стравам смаку. Він допомагає нам захиститись від хвороб. Правильне зберігання має вирішальне значення для того, щоб часник повністю реалізував свій смаковий потенціал. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Як довго зберігається часник

Часник, при правильному зберіганні, може зберігатися цілих шість місяців.

Але це правильно тільки для цілих цибулин часнику. Щойно ви почнете відокремлювати та подрібнювати зубчики, термін придатності інгредієнта зменшиться до кількох тижнів. І якщо ви вже нарізали часник, заплануйте використовувати цей інгредієнт протягом наступних 24 годин.

Як зберігати часник, щоб він пролежав якнайдовше

Замість того, щоб дозволити часнику лежати на кухонному столі або нудитися забутим у холодильнику, знайдіть місце у коморі, де температура якомога ближче до 18°C.

Читайте також: Як проста лимонна кислота допоможе вам у вирощуванні огірків?

Якщо ви тримаєте часник поруч із варильною панеллю або іншим тепловипромінювальним приладом для легкого доступу (наприклад, поруч із полицею для спецій на плиті), вам слід подумати про його переміщення. Хоча це розташування зручне, воно безумовно призводить до того, що ваш часник зіпсується набагато раніше, ніж повинен.

Часник можна зберігати в добре провітрюваному ящику — темрява і відсутність світла зупиняють його проростання і продовжують термін його придатності.

Крім того, важливим є утримування часнику в сухому стані, щоб запобігти росту цвілі та грибка, через які зубчики швидко почорніють і прогіркнуть.

Якщо вони зберігаються в повністю закритому середовищі, яке утримує тепло та вологу всередині, часник може стати сирим. Ось чому потрібно уникати запечатаних пакетів із застібкою-блискавкою. Краще використати звичайну скляну банку.

Як зберігати нарізаний часник

Хоча нарізання або очищення часнику, безперечно, скорочує термін його життя, у вас є кілька способів зберегти його свіжим. Наприклад, часник можна подрібнити і зберігати в оливковій олії. Цей трюк працює, тому що він зберігає вологість часнику і, отже, його смак.

Ви також можете заморозити часник у різних формах. Для цього обов’язково повністю очистіть часник і видаліть усі зелені паростки. Потім ви можете або подрібнити часник у кухонному комбайні, або дрібно подрібнити його, щоб він був готовий до замороження в пакеті з застібкою-блискавкою на кілька місяців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: