На Київщині чоловік має унікальний сад: вирощує банани і ананаси

У селі Рожни Броварського району киянин Анатолій Патій пере­творив свої диво-теплиці в справжні джунглі, в яких зібрано понад 50 сортів тропічних рослин.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Тут є і незрівнянної краси декоративний чагарник із Гватемали, плоди якого на­зивають “водою богів”, бо смаком нагадують одночас­но ананас, суницю, лимон та мандарин.

Домашню теплицю інженер за­нурив майже на два метри в землю. Там ґрунт впродовж року має однакову темпера­туру. Відтак підігріває і знизу й з боків теплицю, яка зовні на­гадує підземелля з прозорим дахом. Наземну частину чоло­вік утеплив світловідбивним матеріалом.

Товщина стін тепли­ці становить лише 25 сантиме­трів. Цього цілком достатньо, аби підтримувати температуру в межах +20…25°C.  Обігрівачем пра­цює не якесь потужне промис­лове обладнання, а невеликий генератор.

Крім цього, за словами садівника електрика для освітлення “джунглів” не використовується. Рослинам вистачає світла, яке проникає через прозорий дах. За під­рахунками пана Анатолія, така теплиця потребує обігріву у 15 разів менше, ніж звичайна, а світла — в 1,8 раза. При цьому врожайність будь-якої виса­дженої там культури збільшу­ється щонайменше вдвічі.

Запатентувавши свій вина­хід, чоловік поділив теплицю на дві частини — “тропіки” та “суб­тропіки”.  Киянин випробував силу-силенну сор­тів. І експериментує, схрещу­ючи різні види рослин.

Унікальні саджанці любителя-селекці­онера розходяться по всьому світу. У фермера є і свій влас­ний сорт — лимон Київський, який за рік дає чотири урожаї — 200 кілограмів плодів. Хоча деревце зовсім не примітне, заввишки близько 80 сантиме­трів.

У теплиці також розкошують карликові бананові деревця за­ввишки до 80 сантиметрів. Це одні з найменших у світі. За рік на кожному з них виростає ве­личезне гроно у 400−500 плодів. Вони також маленькі — розміром до 10 сантиметрів. Власне, та­кими і мають бути справжні про­довольчі банани, на відміну від величезних кормових, які за­полонили наші ринки та супер­маркети. 

Ще одна гордість селекціонера — ананаси, які ростуть у горщиках. За словами фермера, ананас невибагливий у догляді, здатен пів року без води простояти на 30−40-гра­дусній спеці. Росте без коріння. Тяг­не вологу й поживу з повітря.  І якщо у  природі ананаси виростають до 10 кілограмів, то у теплицях столичного селекціонера-любителя  дозрівають 15-кі­лограмові екземпляри.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Рівненський нардеп пояснив, чому пальмову олію забороняють навіть для домашньої худоби

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: