На Одещині створили перший в Україні автоматизований горіховий сад (ФОТО)

На Одещині неподалік села Новоозерне створили єдиний в Україні горіховий сад, де не потрібна ручна робота під час його вирощування. Про це повідомляє ШоТам.

ЛИШЕ ЦІКАВІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

Про це йдеться на сторінці Саф’янівської сільської територіальної громади.

Розповідається, що ідея створити горіховий сад прийшла до керівника компанії ТОВ “ВОЛ – НАТ” Андрія Гука, коли він шукав альтернативний варіант зерноводству. Цей край є доволі вразливим через часті неврожайні сезони, тому фермер змушений був шукати інший варіант зрощування культур. Так виникла ідея вирощувати волоські горіхи.

За консультацією Андрій звернувся до фахівців із Франції, які підтвердили, що клімат та ґрунти тут підходять для цієї культури. Однак варто було підібрати відповідні сорти та забезпечити якісний полив. Вибір упав на два французькі сорти – Lara та Fernor, бо саме вони відомі своєю якістю, світлим кольором та надзвичайним смаком.

Закладка саду відбувалася протягом трьох років – з 2013 до 2015 року, а плодоносити горіховий сад почав у 2019 році. Перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало два роки тому. Тоді працювали вручну. З минулого року врожай збирають за допомогою шейкера, який струшує горіхи з гілок, та спеціального комбайна.

Площа горіхового саду займає 91 га, де росте близько 17,5 тис. дерев. Щоб плоди формувалися великими та привабливими, необхідно ретельно дотримуватись всіх агрономічних заходів: вчасне зволоження та внесення добрив, яке у компанії автоматизоване.

Після збирання горіхів працівники компанії їх чистять, калібрують, сушать та готують до реалізації. Господарство відправляє свою продукцію на експорт до країн ЄС, які цінують високу якість горіхів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: