На Рівненщині висадили перших 12 тисяч саджанців на місці знищених копачами лісів (відео)

На Рівненщині висадили 12 тисяч саджанців сосен на території знищеного родовища. Екологічна катастрофа на Поліссі виникла внаслідок масового незаконного видобутку бурштину.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Вже більш ніж пів року тривають роботи із відновлення пошкоджених лісів Полісся. Так звані “місячні пейзажі” замість звичайних лісів з’явилися у результаті незаконного видобутку бурштину.

Для того, щоб врятувати місцеву екологію необхідно було спочатку вирівняти понівечену землю, а потім засадити її саджанцями нових дерев. 

Ініціатором цього заходу є народний депутат Дмитро Соломчук. До участі в екологічному проєкті з відновлення лісів долучилися місцеві підприємці, працівники сільгоспу та навіть школярі.

Відновлення поліських лісів

Ми зробили, здавалося б, неможливе. На місці знищених лісів, «місячних пейзажів» відновили життя.Ще навесні разом з командою обрали пошкоджену бурштинщиками ділянку на Поліссі. Вона була повністю перекопаною і розмитою мотопомпами, ліс зрубаний. Ми розрівняли місце, підготували його і висадили там дерева. Вже найближчі місяці ліс почне відновлюватися.Нашу спільну справу не змогли зупинити ні карантин, ні вибори. І поки одні засипають міста політичною макулатурою, ми відновлюємо ліси. Закликаю інших — приєднуйтеся. Роботи у нас багато.Дякую команді, підприємцям, старшокласникам зі школи с. Мочулища, Рівненському обласному управлінню лісового господарства, і усім, хто долучився!

Опубликовано Дмитро Соломчук Понедельник, 12 октября 2020 г.

Коментар: Ще навесні разом ми обрали пошкоджену бурштинщиками ділянку на Поліссі. Вона була повністю перекопаною і розмитою мотопомпами, ліс зрубаний. Ми розрівняли місце, підготували його і висадили там дерева. Вже найближчі місяці ліс почне відновлюватися“, – коментує нардеп.

Зауважимо, що внаслідок неконтрольованого видобутку сонячного каміння стрімко знищуються лісові насадження та надра, для відновлення яких знадобляться десятиліття. Екологи повідомляють, що на деяких ділянках копати не можна навіть законно, оскільки популяція і біорізноманіття в таких лісах з’явиться тепер не раніше, ніж за сто років.

Також, це повне знищення можливості циркуляції підземних вод, і як наслідок, мікрокліматичні зміни в цих регіонах. І якщо деякі ліси можливо врятувати, то це потрібно робити вже сьогодні.

Читайте також: “Через екологічну катастрофу?”: на Камчатці прокинувся один із найактивніших вулканів у світі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: