На Тернопільщині фермерка вирощує унікальні горіхи з червоним листям

Олена Вівсікa фермерка з Тернопільщини, яка вирощує чимало сортів ліщини. Найбільше уваги привертає сорт з червоним листям — Сирена. Вона має горіхи середньої величини, та з тонкою шкаралупою та дає хороший стабільний врожай, пише “Агро-Центр”.

Сорт Сирена відноситься до ранніх. Дерева ростуть довгими, тому його треба часто підрізувати. Плоди крупні та трохи сплющені, дозрівають в першій половині вересня.

Найближчим часом найприбутковішою нішею для фермерів стануть органічні яйця

“Замовила саджанець довгої ліщини на пошті. В наших краях такої немає. Прийшов у контейнері, тому не пошкодився при пересилці. Не боїться ні хвороб, ні мошок. Ростиме хоч де, аби сонце й волога”

— розповідає Олена Вівсік.

Аби отримати кращий врожай Олена висаджує кущі на відстані 3–4 м. Ямки викопує вдвічі більші за корінь. Кладе на дно піввідра перегною, 200 г суперфосфату і 50 г калійної солі. Ставить саджанець і присипає землею.

“Після посадки два перші роки горіх не росте. У цей час розганяється корінь. А після повного вкорінення понесеться вгору, як ракета. За рік витягується від 1,5 до 2 метрів. Тому далі проріджую кущі”,

— ділиться фермерка.

Нове віяння моди: фермери почали вирощувати водорості (відео)

“Для кращого запилення всередину куща прищеплюю пагін дикої ліщини. Ще простіше поміж садової осадити кущ дикої. У моєму саду кілька різних сортів, тому добре запилюються”,

— додає господиня.

Окрім сорту червоної ліщини Олена вирощує також сорти Косфорд і Барселонський, які дозрівають на початку вересня. Ці сорти мають великі видовжені горіхи. Є не тільки самозапильними, а й хорошими запилювачами для інших сортів.

Прибутковий бізнес: на півдні України фермер виготовляє унікальне горіхове молоко

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: