На Закарпатті сімейна ферма виготовляє унікальну гарбузову олію

У закарпатському селі Соловка місцевий фермер Бейло Бачкаі крім соняшникової, на сімейній фермі  виготовляє олію з насіння гарбуза. Також планує почати виробництво олії з виноградних кісточок.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Ми займаємося фермерством з 1987 року. На 5 гектарах землі вирощували зернові, картоплю, сорго та інші культури. Раніше в селі Соловка люди традиційно вирощували соняшник і виробляли соняшникову олію для власних потреб. Хоча соняшник вирощувала більшість селян, чавив олію один чоловік. Коли він помер, його рідні продали все обладнання. У 2016 році у мене з’явилася можливість купити прес. І тоді ми разом із сім’єю вирішили продовжити давні традиції, – розповідає фермер.

Фермер вирішив також займатися віджимом гарбузової та інших видів олій.

Читайте також: Вчені створили стійкі до хвороб сорти арахісу

Ми працюємо протягом усього року. Результат отримуємо не відразу. Адже, щоб олія була чистою, потрібно зачекати, щоб вона осіла. Зазвичай це займає від 8 до 10 днів. Утім, у прохолодну погоду процес може тривати й 14 днів, – розповідає фермер.

Фермер, крім пресу, має власну зерноочистну машину. А от комбайн для збору соняшника орендує у сусідньому селі. Бейло допомагає чавити олію й сусідам. Заоохочує їх також займатися вирощуванням соняшника. Наразі попит на олію від фермера перевищує пропозицію. Він вже навіть не рекламує свою продукцію, адже постійні покупці вишиковуються у чергу.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: