“Нафтогаз” переводить свої ТЕЦ на солому: компанія шукає постачальників

“Нафтогаз Тепло” запрошують малий бізнес інвестувати у постачання соломи.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Дочірня компанія НАК “Нафтогаз України” – “Нафтогаз Тепло”, яка отримала в управління низку ТЕЦ, не збирається застосовувати у виробництві цих підприємств газ, а переводить їх на біосировину. 

Про це розповів керівник ТОВ “Нафтогаз Тепло” Віталій Михайльо.

За словами представника “Нафтогазу”, компанія збирається здійснювати виробництво тепла з максимальною часткою відновлювальних джерел енергії.

Коментар: “Ми зараз знаходимося в режимі формулювання моделі партнерських відносин: є, наприклад, малий місцевий бізнес, який знатиме, що компанії для вироблення тепла та електроенергії щороку потрібна певна кількість біосировини. Нехай це буде щепа чи солома. Це ще може бути спеціально перероблене сміття”, – зазначив Михайльо.

За словами керівника “Нафтогаз Тепло” це може стати взаємовигідним бізнесом як для компанії, так і для місцевих підприємців. 

Отримані в управління ТЕЦ почнуть переводити на відновлювальні джерела енергії приблизно в кінці квітня поточного року.

Коментар: “Ми нічого не вигадуватимемо. Зараз вивчаємо кращі європейські практики. Особливо Данію, яка є лідером у ВДЕ: приблизно 70% теплової енергії вони отримують з ВДЕ та біомаси. Приклад модернізації данського міста Орхус, другого найбільшого міста Данії. Громада мала станцію на вугіллі й за вісім років вона стала зовсім іншою: отримала генерацію за допомогою теплового насоса, вітрогенерацію та генерацію зі спалювання біомаси. А найголовніше – тариф для споживача не зріс”, – зазначив Михайльо.

Зазначимо, що три кілограми соломи своїми теплотворними якостями еквівалентні кубометру газу. На тонну зібраного зерна припадає приблизно тонна соломи. 

Щороку в Україні, залежно від погодних умов і врожаю, виробляється від 45 до 70 млн т соломи. В основному її або заорюють у землю, або, попри заборону та штрафи, спалюють безпосередньо в полі, знищуючи гумус. 

Основні переваги використання соломи як джерела енергії: висока тепловіддача, екологічно чиста й легко відновлювана енергія, яка не потребує великих фінансових витрат, у тому числі при зберіганні.

Читайте також: На Львівщині функціонує унікальна жаб’яча ферма

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: