Найкращий помічник агронома-свиня

Представник Асоціації виробників сої штату Айова (США) Петро Киверига розповів про умови вирощування сої та кукурудзи, а також -про систему удобрення культур та застосування точного землеробства. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: У штаті Айова проживає близько 3 млн людей, при цьому щорічно вирощується 15 млн свиней. 

Коментар: “Органіки для удобрювання полів вистачає. В землю вноситься велика кількість гною, внесення проводять раз на 2-3 роки. У середньому вноситься 15 тис. л/га рідкого гною перед посівом або з осені”, -розповідає представник.

Петро Киверига, член Асоціації виробників сої, кандидат с/г наук

Про регулярне внесення гною говорить і Ліндсей Грейнер, фермер з Айови, який має 600 га землі для вирощування сої та кукурудзи, а ще — ферму на 15 тис. свиней. У своєму господарстві він вносить від 12 до 20 тис. л/га рідкого гною в кінці жовтня — на початку листопада. За даними проведених аналізів (а проводити аналізи гною законодавство країни зобов’язує фермерів регулярно), у 4 тис. л гною міститься близько 13-24 кг азоту, 9-11 кг фосфору та 13-24 кг калію.

До органічних додаються й мінеральні добрива, зазвичай їх вносять перед посівом або для підживлення рослин у період вегетації. З азотних добрив найбільш «популярні» КАС, гранульована сечовина та безводний аміак.

Ліндсей Грейнер, фермер з Айови

Звичайно, така система удобрення ґрунту дає досить високі результати врожайності. На жаль, в Україні такої кількості свиней для достатнього удобрення всіх полів органікою зараз немає, адже тваринництво за останні кілька десятиліть скоротилося в рази.

Джерело: Супер Агроном

Читайте також: Україна хоче мати статус річкової держави

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: