Нове віяння моди: фермери почали вирощувати водорості (відео)

Здоровий спосіб життя та збалансоване харчування стають все популярнішими. Сучасні споживачі зосереджуються не лише на смаку, а й на корисних властивостях їжі. Спіруліна – водорості які вважають суперфудом. Експерти стверджують, що сьогодні вирощувати дані водорості вигідніше, навіть, за вирощення овочів, пише “Агро-Центр”.

Через популярність спіруліни все більше підприємств починають займатися її вирощенням. Фермери з США пішли ще далі та розробили мікро-ферми котрі можна встановлювати фактично в будь-якому місці, зокрема і у містах.

Фермери світу об’єднаються задля збереження природи

Прикладом успішної ферми з розведення водоростей, є компанія Smart Microfarms. Вона відкрила свою першу ферму на якій круглий рік вирощують водорості спіруліни ще у 2016 році. Для цієї справи компанія встановила модульну теплицю з контрольованою атмосферою і з віддаленим веб-моніторингом. Розробники стверджують, що подібні теплиці можна встановити ​​практично в будь-якому місці.

Ми займаємося вирощуванням спіруліни природним чином без пестицидів і ГМО. Одержуваний продукт на 100% має попит у вегетаріанців, і я можу сказати, що в цій невеликій ніші виробництво спіруліни вигідніше, ніж тепличне вирощування овочів або трав. Урожай збирається раз на тиждень. Він має консистенція вершкового йогурту, потім його можна заморозити або збезводнити. Ми продаємо як свіжий урожай, так і порошок спіруліни. Реалізація відбувається через місцеві магазини здорового харчування, на фермерських ринках з наших точок безпосередньо покупцями, через бари, які торгують здоровими напоями, і через сайт”.

— розповів Роберт Хенріксон, генеральний директор Smart Microfarms

У Австралії знайшли бика вагою майже 1,5 тонни

На Львівщині виробляють унікальні мінеральні добрива (відео)

“Дрібномасштабне вирощування водоростей тепер практичне. За допомогою віддалених засобів управління, розроблених нашими фахівцями, можна істотно скоротити витрати на персонал, що для стартапів є вагомою статтею витрат. Цей прорив в обслуговуванні мікрофермою, в поєднанні з масштабованими модульними системами вирощування, означає, що подібна конструкція може бути встановлена ​​в будь-якій точці світу. Смарт-водоростеві мікроферми – це нова можливість для малих сіті-фермерів організувати прибуткове виробництво за технологією гідропоніки або аквапоніка”,

— пояснив Роберт Хенріксон
 
У народі спіруліну називають продуктом  “вічної молодості”. Вона має нікальний склад — більше двадцяти амінокислот і весь набір поживних речовин, які є життєво важливими для людини. Для рослин такий склад амінокислот не характерний, це більше нагадує склад м’яса, сиру і риби. Окрім цього, в спіруліни є гамма-ліноленова кислота, яка міститься в материнському молоці.

Підписуйтеся та слідкуйте за випусками програми “Ля Село”:

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: