Пандемія знизила попит на українську агропродукцію – Мінекономіки

Пандемія коронавірусу знизила попит на українську агропродукцію як за кордоном, так і на внутрішньому ринку.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Про це в ході онлайн-вебінару сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Коментар: Українське сільське господарство зіткнулося з двома форс-мажорами у 2020 році – це посуха і пандемія COVID-19. Якщо говорити про пандемію, то найчутливішими до нових умов виявилися дрібні сільгоспвиробники, орієнтовані на готову продукцію садівництва, а також на продукцію тваринництва, яка реалізовується без посередників на ринку. Особливо сильно пандемія позначилася на них навесні, коли в Україні був повний локдаун, були закриті ринки“, – сказав він.

За словами Висоцького, попри ослаблення карантину в другому і третьому кварталі року, пандемія продовжила впливати на агровиробників через зниження споживання і попиту на продукти на внутрішньому ринку.

Коментар: Ще один фактор, який вплинув на всіх виробників – часткове зниження попиту на міжнародних ринках, насамперед на продукцію тваринництва“, – сказав він.

Він підкреслив, що Україна не вводила будь-які обмеження на експорт продукції, перш за все зерна, хоча такі обмеження були в інших країнах.

Коментар: Не було суттєвих збоїв у виробництві, пов’язаних з COVID-19. Підприємства швидко адаптувалися“, – додав він.

Водночас за словами Висоцького, пандемія не вплинула на виробництво сільгосппродукції в Україні.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: На глибині океану знайшли новий вид хижих тварин (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: