Що можна садити поруч із капустою: величезний урожай без шкідників і хвороб

Змішані посадки – це поширений метод, який використовують багато дачників, пише уніан

По-перше, дає змогу заощадити місце, якщо його на ділянці небагато, а хочеться посадити багато різних культур. По-друге, допомагає захистити рослини від хвороб і шкідників – вони допомагають одна одній боротися з такими проблемами.

Що садити поруч із капустою – відповідні культури

Для того щоб правильно організувати сусідство, важливо розуміти, чи можна садити перець поруч із капустою або інші культури, які часто вирощують українці на своїх ділянках. Досвідчені городники називають 4 найвдаліші рослини:

  • кріп – захищає від гусениць, дарує качанам капусти незвичайний приємний присмак;
  • буряк – підтримують і живлять один одного на біохімічному рівні;
  • селера – відлякує хрестоцвітих блішок;
  • м’ята і полин – перебивають своїм ароматом нюх комах, через що ті не потрапляють на капусту.

Також корисні й чорнобривці поруч із капустою – вони не тільки візуально поліпшать зовнішній вигляд грядок, а й відлякають шкідників, таких як: білан, мінуюча міль, метелик, капустянка і попелиці, а також захистять капусту від нематоди і грибка.

Читайте також: Як врятуватися від морквяної мухи на грядках: поради городникам

Що стосується того, чи можна садити цибулю поруч із капустою, садівники не рекомендують цього робити – у цибулі та капусти різні режими поливу і методи догляду, тому рослини страждатимуть поруч одна з одною.

Чи можна помідори садити поруч із капустою

На жаль, томати і капусту атакують одні й ті ж шкідники, тому їх не рекомендується висаджувати на одній грядці, навіть якщо чергувати сезони. Овочі погано почуваються поруч одна з одною, тому якщо ви намагаєтеся зрозуміти, що можна посадити поруч із капустою у відкритому ґрунті, то це точно не має бути капуста. Єдиний виняток – висадити культури поруч у теплиці, але тоді між ними має бути мембрана з поліетиленової плівки.

Чи можна садити кабачки поруч із капустою

Кабачки “дружать з капустою” – їм підходять однакові попередники в сівозміні: зернові, сидерати, цибуля. Обом культурам потрібен практично однаковий полив і догляд, а для того щоб зберегти вологу, можна просто мульчувати ґрунт. Якщо ви посадите на одній грядці кабачки і капусту, а між рядами висадите календулу або чорнобривці, то отримаєте не тільки шикарний урожай, а й не будете змушені постійно боротися зі шкідниками – рослини впораються з ними самі.

Чи можна садити горох поруч із капустою

Таке сусідство вважається вдалим, тому що завдяки цим двом рослинам, що розвиваються поруч, у вас завжди буде шикарний урожай і першої, і другої культури. Крім того, рослини родини капустяних захищають коріння бобових від гнильних захворювань, а якщо ви посадите поруч із горохом не білокачанну, а пекінську капусту, то отримаєте дещо солодкуватий овоч із цікавим смаком.

Читайте також: Виробництво олійних в Україні у 2024 році зросте коштом сої

Що не можна садити поруч із капустою – суворі заборони

Коли ви розібралися з тим, що посадити поруч із капустою, важливо знати і про заборонені культури, інакше ви втомитеся боротися з хворобами і шкідниками, а то й зовсім залишитеся без врожаю. До небажаних сусідів для капусти городники відносять:

  • селера – відлякує блішок, але “притягує” метелика-капустянку;
  • інші види капусти, руколу, хрін, гірчицю, редиску, кольрабі, брукву, крес-салат – страждають від одних і тих самих захворювань, а така “вітамінна бомба” приверне комах;
  • редис, морква, пастернак, кмин – привертають моль і метеликів-білянок;
  • шпинат – забирає з ґрунту всю вологу.

Пам’ятайте про те, що рослини на грядці можуть бути як помічниками одна одній, так і конкурентами – забирати корисні речовини, витісняти, затінювати, а також відбирати поживні речовини із землі. Саме тому важливо знати про те, що можна садити поруч із капустою, а що не можна – це заощадить і час, і сили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: