Шведські фермери утеплили власний будинок величезною “теплицею” (фото)

Замислившись над утепленням будинку, подружжя зі Швеції підійшло до вирішення цього питання нетрадиційно. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Навколо будинку вони створили парникову структуру, що повторює контури помешкання. Теплиця складається з одношарового 4-міліметрового скла. 

Головна суть ідеї полягала у створенні теплиці для будинку, яка вдень ефективно накопичувала б сонячне тепло. Подружжя зі Швеції зазначає, що за допомогою такої конструкції в своєму літньому будинку вони комфортно почуваються як влітку, так і взимку.

Для прикладу, у січні температура повітря опускається до -2 градусів Цельсія. В цей же час під теплицею температура складає +15-20 °C. 

Будинок під теплицею ніколи не потрапляє під дощ чи сніг. Це дозволило зробити його повністю дерев’яним, навіть не застосовуючи додаткового фарбування дерев’яних поверхонь.  

Крім того, в будинку демонтували дах. Власники пояснюють, що тепер вони можуть насолоджуватися небом у вечірній час через прозорий дах теплиці. По-друге, відсутність основного даху допомагає контролювати рівень тепла, адже влітку під теплицею може бути достатньо спекотно. 

Спеціальна система в теплиці дозволяє регулювати тепло, усуваючи, приміром, його надлишок та вологість. Завдяки чому власники будинку можуть цілий рік встановлювати комфортну для себе температуру. 

Більше того, їх будинок оснащений системою очищення стічних вод, які йдуть на потреби невеликого саду біля помешкання. Навіть взимку тут можна вирощувати інжир. 

Вартість встановлення такої теплиці обійшлася подружжю у 84 тис. доларів США.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Українські фермери готові платити своїм робітникам більше, ніж іноземні

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: