Сімейний бізнес: молоде подружжя займається сільським туризмом на Миколаївщині

Євген та Тетяна – молода пара, яка ризикнула та вирішила розвивати сільський туризм у Миколаївській області. Чотири роки тому вони вікдрили свою агро-садибу, пише “Агро-Центр”.

На свою справу Євгена та Тетяну надихнула спільна любов до подорожей та пригод. У 2007 році батько Євгена вподобав село Петрово-Солонисі та придбав там будинок. Спочатку там базувалася миколаївська скаутська організація.

“З батьками ми часто подорожували, дивилися світ, тож захоплюватися туризмом я почав ще в дитинстві. Як і тато, займаюся скаутським рухом. До 2014 року в мене був табір у Криму. Зі зрозумілих причин довелося все там покинути. Я розумів, що треба чимось займатися, кудись себе вкладати. Так ми й почали розвивати «Истоки». Насправді ця ідея виникла дуже давно у колі нашої родини. Починати було страшно. Адже сюди треба було вкладати і гроші. І ти не завжди знаєш, що з цього вийде, тому задаєшся питанням: “А чи варто?” Це був крок у невідомість. Коли не стало табору, я запитав у Тетяни: “Що будемо робити? Добудовувати дім у Миколаєві та жити в своє задоволення або створювати “Истоки“. Вона відповіла: “Истоки“,

— згадує Євген.

Садибу будували та облаштовували власноруч. Від самотужки висаджених кущів до першої альтанки. Пара мала не аби-яку підтримку від друзів. Так, стіну на терасі розмальовувала подруга пари, миколаївська художниця Світлана Воронцова.

Проте, Євген зізнається, що поки що прибутків садиба не приносить, частіше доводиться вкладати кошти:

“Ми встановили першу бесідку, приїхали люди, провели гарно час, розповіли про нас знайомим. Наступного разу до нас захотіли їхати вже декілька компаній. Процес розбудови “Истоков” – нескінченний. Зрозуміло, що й коштів треба багато. Не думаю, що це місце стане приносити прибуток у найближчі роки. Тим паче, що ціна на дозвілля зовсім невелика. Ми ж розуміємо, що людям потрібно витратити гроші ще на проїзд, на продукти, напої. Для нас головне не матеріальне забезпечення, а задоволення, яке отримуємо ми та наші гості,”

— підсумовує Євген.

Зараз, садиба здебільшого популярна серед жителів Миколаєва.Тут можна не лише відпочити душею та тілом, познайомитися з сільським господарством, а й навіть відсвяткувати якесь свято.

“Часто, коли люди дізнаються про це місце, думають, що тут нічого робити, питають, що у нас є, і їм здається – нічого. Але після того, як вони сюди приїжджають, розуміють, що можна відпочивати не тільки в Криму, а й тут. В нас є ціла програма, яку ми пропонуємо гостям. Після розміщення, показуємо територію, робимо невеличку екскурсію рогом: ведемо до будинку родини Бредіхіних (прим. – тут народився видатний астроном Російської Імперії Федір Бредіхін), підземного ходу у печери, розповідаємо про історію села. Потім ведемо гостей на пляж загадувати бажання. До речі, вони справді здійснюються. Ми хочемо, щоб люди прониклися духом пригод, нашою філософією,”

— розповідає Євген.

Пара зізнається, що це лише початок і вони мають великі плани. Зараз займаються будівництвом ще одного басейну, а потім планують почати будівництво ще одного будиночку. Своїм прикладом, Євген та Тетяна показують, що сільський туризм має майбутнє в Україні. Та головне, що відпочинок поза містом теж може бути комфортним та сучасним.

Підписуйтеся та слідкуйте за випусками програми “Ля Село”:

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: