“Точність 90%”: українець створив найточніший додаток з прогнозом погоди

Український розробник Олексій Щасливий створив додаток для прогнозу погоди RainViewer. Він передбачає опади з точністю 90% на основі даних з метеорадарів, працює в 90 країнах і показує погоду по карті. Такий додаток може допомогти фермерам слідкувати за опадами.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Олексій почав працювати над додатком RainViewer ще у 2012 році. Перша версія показувала дані з радара аеропорту в Борисполі. Але потім розробник придумав, як вдосконалити програму, щоб вона функціонувала і в інших країнах.

Так у 2014 році з’явився додаток для iOS. У перший день його звантажили 250 раз, а потім користувачі стали просити версію для Android.

Коментар:Я і Android – це дві протилежності в той час, але я взяв себе в руки і за літо таки написав простий додаток“, – розповідає Олексій.

Олексій Щасливий

Через рік, у травні 2017-го, трапився переломний момент. Щасливий перевів свій додаток на 12 мов, і RainViewer почав приносити до 500 доларів на місяць за рахунок реклами і платної відмови від неї.

Олексій вирішив звільнитися з основної роботи та займатися тільки додатком. Завантаження виросли до 1000-2000 в день, а команда творців розширилася до десяти осіб. В кінці червня 2020-го вийшла нова версія програми – RainViewer 2. Вона дає щохвилинний прогноз погоди для 90 країн на 38 мовах.

Унікальність програми в тому, що вона показує погоду на анімованій карті. Особливо це зручно, коли метеорологи обіцяють дощ, сніг або град. Також в програмі можна включити оповіщення про зміни погоди та простежити рух циклонів.

Коментар: Ми різко вистрілили в Саудівській Аравії в їх сезон дощів. Місцеві фотографи – ловці негоди були раді, що нарешті з’явився додаток, яке на Google-картах показує, де найближчий град. Далі була Бразилія з її післяобідніми зливами, в цю весну і літо ми набрали популярність в Іспанії і Польщі“, – розповідає Олексій.

На даному етапі команда зовсім не інвестує в рекламу. Кількість користувачів зростає органічно. Додаток RainViewer 2 доступно для iOS і Android.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Топ-20 унікальних сіл України, про які сором не знати

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: