ТОП-5 особливостей фінського фермерства

Сьогодні в Фінляндії налічується близько 70 тисяч фермерських господарств. 85% ферм мають площу до 50 гектарів, великі ферми – до 76 гектарів. Головне в фінському сільському господарстві – тваринництво. Значна частина орної землі засівається кормовими травами. Понад 60% лісових земель належить фермерам. Доходи за рахунок заготовок лісу у багатьох фінських фермерів досить високі, пише “Агро-Центр”.

Тваринництво – основа фермерства

М’ясо-молочне скотарство – провідна галузь у фінському сільському господартсві. Тваринництво приносить до 75% загального доходу від сільському господарстві країни.

Фінські тварини мають найкращі умови. Так корівники обладнані навіть душами. Коровам у вуха вмонтовують спеціальні чіпи аби отримувати інформацію про стан її здоров’я, необхідність щеплення, потребу у воді і таке інше.

Окрім,  ВРХ попуялрне у Фінляндії і вирощення хутрових звірів. Так, країна є світовим лідером за розведенням норки, песця й лисиці.

Зменшення податку та збільшення кредитів: як влада Франції допомагає постраждалим від негоди фермерам

Фермери – годують країну

Найпопулярнішими у  Фінляндії є малі та середні ферми. Площа таких господарств до 20 га. Більшість господарств спеціалізується на вирощені ВРХ молочного напрямку. Молочна продукція фінів є однією з найкращих у світі.

В країні дуже проста процедура отримання земельної ділянки під сімейну ферму. Договори на оренду заключаються здебільшого, на 5 років. Це оптимальний термін аби фермер зрозумів як йому рухатися далі.

В середньому на фермах у Фінляндії кількість ВРХ на м’ясній фермі ― 50 гол. , корів на молочній фермі ― 29 гол., свиней на свинофермі ― 1200 гол., курей-несучок ― 9000 гол., курчат-бройлерів ― 35000 гол.

Українські фермери зазнають збитків через нашестя гризунів

 

Головне екологічність

У Фінляндії дуже жорсткі обмеження щодо внесення добрив та поживних речовин грунт. Так, норми, графіки та порядки підживлення рослин чітко регламентовані та виміряні.

Основний вид обробки грунту – дискування, оранку використовують на 10% території сільськогосподарських угідь.

У світі фінська продукція відома здебільшого як органічна. Мінеральні добрива піддаються жортскому контролю з боку спеціальних служб. Окрім добрив регламентується і корм для тварин. Годують худобу так а би не зіпсувати якість молока та мяса.

Мільйони євро у село: Нідерланди інвестують в Україну

Приватне лісництво

71% земельних ділянок Фінляндії –  ліс. Для Фінляндії характерне приватне лісництво. У навчальних закладах навіть існують спеціальні навчальні програми як поводитися з лісом. Дохід від використання лісу складає істотну частину бюджету господарств, який може бути навіть більшим, ніж землеробство.

Ліси у фінів на 70% приватні і 5% площ захищені законом. Виробництво целюлози, фармацевтика, машинобудування для лісової галузі, логістика та інше – складає 35% промисловості.

Держава котнролює якість фермерської продукції

Держава контролює не тільки здоровя тварин а й стан самого виробництва. Для цього фермерищоденно вносять актуальну інформацію про господарство у спеціальну програму. Такий збір інформації запровадженодля великої рогатої худоби та свиней. Тварини навіть мають біометричний паспорт. Аби мясо було якісним сувору контролюється і те чим тварин годують.

Українські аграрні підприємства подорожчали вдвічі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: