У Вінницькій області фермер відновив козацьку церкву, якій майже 300 років (ФОТО)

У селі Мала Ростівка, що на Вінничині, керівник фермерського господарства Микола Мотузюк відновлює козацький храм.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Спільно з родиною пан Микола відновлює церкву уже понад п’ять років. Щоб повністю завершити реконструкцію храму, ще треба виконати частину робіт всередині та облаштувати навколишню територію.

Прикметно, що козацьку церкву відтворити такою, якою вона була після спорудження у 1776 році. Для цього використали матеріал дуба. До того ж, зберегли всі елементи, що залишилися у храмі зі старих часів на стінах, як всередині, так і зовні.

За словами співрозмовника, у залишках будівлі не вдалося знайти цифри, які б свідчили про час спорудження сільської святині. Всіх цікавив цей факт. Треба було знати, наскільки  надійними є старі балки.

Допомогла експертиза. Її проводили в Києві в одній з експертних установ. Там дослідили частину деревини із зрубу. За висновками фахівців, деревині, з якої зроблені стіни церкви, приблизно триста років.

Стіни зроблені з дуба, а ось дах – із сосни. Соснові дошки не встояли, дубові зруби збереглися.

У церкві особлива акустика. Як пояснили фермеру фахівці, такої акустики навряд чи вдалося б добитися у новозбудованій споруді. 

Коментар: “Акустичні особливості дерев’яних церков – це секрет давніх майстрів не вивчений дотепер. Звук у них не відлунює і водночас не згасає. Незалежно від того, якого розміру споруда – велика чи мала”, – розповідає Микола Мотузюк.

Цікаво, що запис про спорудження церкви у Малій Ростівці є у книзі “Сказание о населенных местностях Киевской губернии” (1864). Саме там є запис про спорудження козацької Покровської церкви у Малій Ростівці у 1776 році.

Як пояснюють фахівці, за архітектурою храм являє собою дерев’яний тетраконх із прибудованою в єпархіальному стилі дзвіницею. Такі храми часто зводилися козаками тому й називають церкву козацькою.

Читайте також: В Україні зібрали рекордний урожай гречки

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: