В Україні назвали обсяг виробництва кукурудзи у 2020 році

Прогноз виробництва кукурудзи в Україні у 2020 році знижено до 35,1 млн тонн.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Через несприятливі погодні умови знижено прогноз виробництва кукурудзи у 2020 році до 35,1 млн тонн, що на 8% поступається попередній оцінці і на 2% – показнику минулого року.

Посуха є основним фактором для зниження врожайності. Протягом усього серпня засуха спостерігається на більшій частині території країни. Особливо яскраво виражена в центральних регіонах, де зосереджені основні площі під кукурудзою.

Коментар: За нашими оцінками, під впливом критичних агрокліматичних умов перебуває понад 40% посівів даної зернової, що змушує знизити прогнозний показник середньої врожайності культури 67,1 ц / га, проти 71,9 ц / га в 2019/20 МГ“,  – говорить керівник служби бізнес-проєктів ІА “АПК-Інформ” Андрій Купченко.

Деталі: Зазначається, що вказане зниження прогнозу виробництва є досить стриманим. Також, аналітик додав, що в цьому році приріст посівних площ з кукурудзою в регіонах з відносно сприятливими умовами більший на 30% щодо показників попереднього сезону.

Коментар: При зазначеній оцінці виробництва кукурудзи у 2020/21 МР експортний потенціал може бути сформований на рівні 28,5 млн тонн, що на 3% нижче за показник попереднього сезону“, – зазначив експерт.

При цьому не виключається, що зміна погодних умов у вересні-жовтні може зумовити, як скорочення збиральних площ, так і зниження показників врожайності. 

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: Україна першою у світі випустила пиво з цукрової кукурудзи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: