В Україні планують вилучити з обігу псевдоекологічну продукцію

В Україні пропонують вилучати з обігу продукцію з безпідставним екологічним маркуванням.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Про це йдеться у законопроєкті 6446 “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання застосування екологічних маркувань і декларацій”, який 17 грудня 2021 року зареєструвала Верховна Рада України.

Коментар: “Кожен із нас має довіряти екологічній інформації про продукт і маркуванню, яке вказує на те, що виріб можна переробити чи продукт містить певний відсоток вторинної сировини, або продукт відповідає стандарту, який визначає вимоги до багатьох екологічних характеристик: ресурсозбереження, безпека, вплив на довкілля”, – зазначає заступник голови екологічного комітету Олександр Маріковський.

Зокрема, законопроєкт № 6446 передбачає:

  •  чітке розуміння того, що таке: “екологічне маркування”, “екологічні декларації” (“екологічна продуктова декларація”, “вуглецевий слід”, “водний слід”), “екологічна самодекларація”; 
  • належне застосовування засобів інформування споживача;
  •  посилення державного нагляду щодо їх застосування; 
  • усунення недобросовісної конкуренції на зеленому ринку, який уже почав формуватися в Україні згідно зі стандартами, гармонізованими з міжнародними, що впроваджені в ЄС та в Україні.

Цей законопроєкт надасть правові засади для вилучення з обігу продукції, яка  безпідставно використовує екологічне маркування та декларації, які водять в оману споживача.  

За словами Маріковського, проєкт закону про екомаркування підтримає зелений інноваційний розвиток малого та середнього підприємництва.

Коментар: “Виробники продукції, яка вже відповідає добровільним екологічним стандартам, будуть захищені від недобросовісних конкурентів, матимуть довіру у споживачів і можливість отримання державної підтримки”, – пояснив він.

Читайте також: За 2021 рік Україна збільшила експорт агропродукції до ЄС на 33%

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: