В Україні росте найбільший у Європі кизиловий сад

Фермер Сергій Ольшанський вирощує у селі Нове (Токмацький район на Запоріжжі) кизиловий сад, в якому понад 12 тисяч дерев і 24 сортів кизилу.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Унікальний за розмірами сад фермерське господарство отримало досить випадково.

Коментар: Ми хотіли мати 2 – 3 сорти, які підходять до нашої промислової переробки, але там, де ми купували, нам, перепрошую за вираз, “впарили” не зовсім те, що ми хотіли, і у нас вийшла така велика колекція. Зате у нас є і кораловий кизил, і жовтий, і білий, ранньостиглий, середньостиглий, пізньостиглий“, – згадує Ольшанський. 

Зараз фермер перебуває під опікою відомої селекціонерки, докторки біологічних наук Світлани Клименко, яка дає важливі поради про догляд за садом та підживлення дерев. Вчена відома тим, що зібрала найбільшу колекцію кизилу в Україні – 150 генотипів, а також особисто вивела півтора десятка зимостійких, великоплідних сортів кизилу і ще стільки ж нових сортів підготувала до реєстрації. Якщо вірити Google, то більшої кількості сортів кизилу ніхто у світі не селекціонував.

Особливості вирощування кизилу

Кизил вважається непримхливою рослиною, якщо росте в лісі або на дачі, а якщо це промисловий сад, то є, звичайно, свої проблеми і хвороби.

Коментар: Проблем менше, ніж, наприклад, у абрикоса, черешні або малини, але все одно вони є. Шкідники теж є. Ми вже 7 років сертифікуємося за системою “Органік Стандарт”. Це означає, що не можемо обробляти сад хімією. Ми дотримуємося правил, щорічно і навіть не один раз на рік – до нас приїжджає інспекція. Ми обробляємо землю механічним способом, застосовуємо препарати лише ті, які є у каталозі “Органік Стандарт” – це біологічні препарати, без хімії“, – каже фермер. 

Народження рекорду

Раніше найбільшим в Україні та Європі вважався кизиловий сад, який знаходиться в Криму, в селі Лікарственне – там росло 7500 дерев. Ольшанський вирішив піти на рекорд і відразу посадив у своєму саду 10 500 дерев. Згодом додав ще 2000. Втім, рекордний розмір саду досі офіційно не зареєстрований. За словами фермера, представники Національного проєкту “Книга рекордів України” ніяк не доїдуть до села Нове.

Джерело: сайт Укрінформ

Читайте також: “Пернатий крадій”: чайка увійшла до магазину і вкрала бутерброд з тунцем (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: