Викиди вуглекислого газу протягом цього року знизяться на 7% через коронавірус – дослідження

Кількість викидів відновиться у 2021 році і перевищить рівень 2019 року в 2027.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Світовий обсяг викидів CO2 у 2020 році на тлі коронавірусу може впасти на 7% у порівнянні з 2019 роком. Про це йдеться в щорічному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook 2020.

Коментар: Після очікуваного падіння на 7% у 2020 році викиди CO2 відновляться в 2021 році, перевищать рівень 2019 року у 2027 році і виростуть до 36 гігатонн (ГТ) у 2030 році“, – сказано в прогнозі.

Експерти зазначають, що хоча зараз глобальні викиди і будуть відновлюватися повільніше, ніж після фінансової кризи 2008-2009 років, світ все ще далекий від стійкого відновлення.

Коментар: Пандемія і її наслідки можуть зменшити рівень викидів, але невисоке економічне зростання не є стратегією з низьким рівнем викидів. Тільки прискорення структурних змін у світовому виробництві та споживанні енергії, назавжди може зломити тенденцію викидів“, – впевнені експерти.

При цьому МЕА вважає, що одного лише запобігання нових викидів CO2 недостатньо.

Експерти називають серед заходів, які могли б допомогти знизити вуглецевий слід: прискорене впровадження “чистих” енергетичних технологій, а також вивід з експлуатації наявних вуглецевовмісних підприємств. Наприклад, чинні вугільні електростанції або переоснащуються, або перепрофілюються, або виводяться з експлуатації, щоб до 2030 року вдвічі скоротити викиди вугільних електростанцій. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: “Як тобі таке, Ілон Маск?”: на українських дорогах помітили унікальний екотранспорт (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: