Близько 75% меду в усьому світі забруднено пестицидами

Близько 3/4 меду в усьому світі забруднено пестицидами, які, як відомо, шкодять бджолам.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Хоча рівень інсектицидів знаходиться в межах діапазону, що вважається безпечним для споживання людиною, але він досить високий, щоб викликати серйозні проблеми для бджіл. А те, що погано для запилювачів, зрештою погано впливає і на людей.

Автори дослідження витратили 3 роки на збір майже 200 зразків меду із шести континентів, пропустивши лише Антарктику.

Вони тестували зразки на п’ять видів неонікотиноїдів — клас інсектицидів широко застосування, який викликає проблеми зі здоров’ям як у диких, так і у домашніх бджіл. Щонайменше один із неонікотиноїдів був виявлений у 75% всіх зразків меду, тоді як 45% зразків містили дві або більше сполук, а 10% містили чотири або п’ять.

Коментар: Часто концентрація дуже низька, але ми говоримо про надзвичайно токсичні пестициди: вони десь у 4000-10000 разів токсичніші за ДДТ“, — говорить провідний науковець Едвард Мітчелл (Edward Mitchell), біолог зі Switzerland’s University в Невшателі.

Він повідомив, що майже у половині зразків меду було виявлено такий рівень неонікотиноїдів, якого достатньо щоб вплинути на поведінку бджіл у колонії, що потенційно робить комах більш вразливими перед іншими загрозами, від втрати місця існування до вірусів та інвазивних паразитів.

Джерело: сайт epochtimes.com.ua

Читайте також: “Замість штучних!”: лікарі назвали потужні природні антисептики

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: