Частина українських фермерів опинилася під загрозою банкрутства: деталі

Аграрії Одещини опинились перед загрозою повного банкрутства, а посівна кампанія – 2021 року під загрозою зриву. Про це повідомили у Всеукраїнській аграрній раді.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: В області через посуху разом з озимими культурами практично повністю загинули і ярі. Урожай озимих в області втрачено на понад 300 тис. га. 

Частину цих площ агровиробники пересіяли ярими культурами — кукурудзою, соняшником, просом. Однак, через несприятливу погоду вони втратили також  цей урожай.

Коментар: “Ми цього року два рази сіяли і два рази нічого не зібрали. У Бессарабії 80% господарств, у яких загинули озимі, спромоглись, позичивши гроші в банках, посіяти ярі. Станом на сьогодні близько 30% площ уже загинуло. Ще на відсотках 30 бачимо, що немає шансів щось зібрати. Тому приблизно відсотків під 70 – це повторна загибель уже пересіяних культур”, – зазначає керівник “Компанії АгроЮг” з Білгород-Дністровського району Одещини Олександр Денисенко.

Аграрій розповідає, що крім посухи полями “пройшлась” і буря, яка перейшла у град. В результаті у його господарстві вибило 82 га соняшнику і 130 га проса.  

В Ізмаїльському районі Одещини чимало господарств пересіяли площі озимих, однак тепер змушені кукурудзу переробляти на силос, а поля із соняшником – передисковувати, бо врожаю немає.

Коментар: “Їх сіяли після пшениці, ячменю, ріпаку.Попередні культури витягнули на себе весь залишок вологи. Наприкінці травня дощі трохи пройшли, але вони були локальними й у вигляді злив, тому позитиву від них ніякого: все стекло і земля залишилась такою ж  сухою. Рослини піднялись до 50–60 см. Кукурудза навіть не викинула волоті, а соняшник у деяких місцях головку сформував, а у деяких – ні. Ми у своєму господарстві нічого не пересівали. Після загибелі озимих, передискували ці площі й залишили під паром: не бачили економічної вигоди у пересіванні”, – розповідає аграрій Микола Ратушненко.

На урожай ярих сподівались і в господарстві Юрія Яловчука, проте, перспективи невтішні.

Коментар: “Ми посіяли восени пшеницю, ріпак, ячмінь, а з навесні з ярих – теж ячмінь, горох, кукурудзу, соняшник.  Загалом із 2 тисяч гектар зібрали всього 500 тонн зерна. Ріпак пропав ще з осені, а урожайність інших озимих -3 ц з 1 га. Тисячу га ми взагалі не збирали. Думали, що за рахунок кукурудзи виправимо становище. Але вона висохла. І всю кукурудзу, яку ми посіяли на зерно, доводиться косити на силос. Маємо надію ще на соняшник, але втрачаємо її щодня, бо він також сохне. У нас 450 пайовиків. Згідно із договором, їм потрібно видати по 2 тонни зерна, на що треба 900 тонн. А ми маємо всього 500, тому наразі прийняли рішення видавати половину”, – розповідає сільгоспвиробник. 

Джерело: сайт AgroNews

Читайте також: Аграрії Рівненщини завершують збирати ранні зернові

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: