Через дощі уражай картоплі зіпсувався: експерти повідомили, що буде з цінами

Місцями картопля починала гнити прямо на полях. Тому фермери хочуть якнайшвидше та дешевше продати продукт, який непридатний для зберігання.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Через проливні дощі в Україні значна частина урожаю картоплі зіпсувалася. Місцями картопля починала гнити прямо на полях – через це фермери змушені знижувати ціни на картоплю.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Коментар: “Якість картоплі різко погіршилася. Особливо постраждали виробники південних областей країни, зокрема Херсонської області, там картопля почала гнити прямо в полях”, – зазначають експерти.

Українські виробники картоплі зменшують ціни на продукцію, щоб хоч якось продати урожай.

Зараз продають переважно непридатну для зберігання картоплю, яку виробникам потрібно збути якомога швидше. Проте попит на продукт помітно знизився – споживачів часто не влаштовує зовнішній вигляд картоплі.

Оптові виробники з Херсонської області пропонують картоплю по 3-4 грн/кг. У інших областях, де урожай картоплі більш прийнятної якості, фермери також знижують ціни. На сьогодні картопля надходить у продаж в середньому по 4-7 грн/кг, що в середньому на 16% дешевше, ніж до злив.

До слова, синоптики прогнозують дощі до кінця поточного тижня. Фермери передбачають, що ціни на картоплю навряд чи зростуть до кінця серпня, поки не розпочнеться збір картоплі, яка придатна до зберігання.

Раніше відомий український дієтолог Світлана Фус розповідала, в якому вигляді картопля є небезпечним для здоров’я продуктом. Експертка стверджує, що необхідно повністю виключити зі свого раціону чипси, картоплю фрі та смажену картоплю. 

Дієтолог зазначила, що картопля може бути корисним продукт, якщо її правильно приготувати. Для цього слід готувати картоплю в “мундирі” – так продукт зберігає всі необхідні корисні елементи.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Зеленський підписав закон про агрострахування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: