“Через морози і дощі”: ціни на фрукти та овочі в Україні рекордно зросли

Цього року в Україні спостерігаються божевільні цінові гойдалки з фруктами. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Українці їдять більше, ніж європейці. Але різниця в тому, що і скільки. Наприклад, м’яса, за раціональної норми у 80 кілограмів на рік, з’їдають не більше 53. Те саме із рибою: за норми у 20 кілограмів – 13. Норму виконали по хлібу і макаронам – 100 кілограмів. А от фруктів недоїдають на 30 кг, бо норма 90, а їдять 60 кілограмів на рік. І переїдають картоплі на 6 кілограмів. 

Але від того, що ми їмо, залежить і те, скільки це коштує. Черешня по 100 гривень/кілограм. Мелітопольська кілька тижнів тому була по 250 гривень.  Ягоди – малина, чорниці, смородина – все починається із сотні гривень. Лохина – 230 гривень/кілограм. Полуниця теж захмарна – 100-120 гривень/кілограм й ціна не впала.

Зазначається, що в першу чергу українці викреслюють зі свого раціону, фрукти і ягоди. 

На овочах теж не надто розгуляєшся. Помідори – 40 гривень за кіло, 50 і по 70 гривень. Огірки хіба дешевші, бо пішли ґрунтові. Нині огірок коштує 20 гривень. Минулого року огірки були по 10-12 гривень. Картопля по 15-20 гривні за кілограм. І дешевшою вона не буде. 

Коментар: “На сьогодні ціна в Україні на картоплю у 2,5 раза вища, ніж у Польщі”, – повідомив президент Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

На це вплинула безперечно погода, а точніше негода. Навесні померзло, потім помокло. Плюс проблеми з логістикою через карантин. Тож чимало людей не доїхали до своїх городів, бо транспорт не ходив. Тож восени слід чекати рекордно дорогої картоплі. Дорожчої, ніж торік. 

Коментар: “Цього року буде іще гірша ситуація, тому що наші сусіди від нас ще й закриваються. Білоруси закрили картоплю від нас”, – каже Олег Пендзин.

Джерело: Час-Дій

Читайте також: В України набуває популярності новий овоч – броколіні

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: