“Чи варто скуповувати”: експерт розповів, що буде з цінами на гречку

Ціна на гречку минулого тижня впала на 7%, до 15,15 тис. грн за тонну. Подорожчання крупи найближчим часом не прогнозують.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, в цьому році гречкою засіяли 74 тис. га, що на 10 тис. га більше, ніж торік. Вже через декілька тижнів розпочнеться збирання урожаю, і на ринок надійде свіжа крупа.

За словами заступника директора Інституту аграрної економіки Миколи Пугачова, гречка подорожчала через карантин, який сприяв підвищенню попиту на продовольчі товари. 

Протягом квітня середні споживчі ціни на крупу зросли майже на 18%, і вона коштувала більш як 30 грн за кг.

Експерт повідомив, що на формування високої ціни вплинуло також скорочення посівних площ майже удвічі, що спричинило рекордно низький урожай у 2019 році – 85 тис. тонн. Також причиною здорожчання гречки він вважає неможливість її ввезення з Казахстану, Росії та Білорусі, які у 2020 році заборонили експорт крупи.

Коментар: “Намагаючись відновити баланс на ринку, Кабмін заборонив експорт вітчизняної гречки. Цим тимчасовим заходом уряд дав сигнал товаровиробникам, що попит на гречку – високий, тому варто збільшувати посівні площі під цією культурою”, – пояснив Пугачов.

Експерт каже, що слід брати до уваги той факт, що при збільшенні ціни суттєво скорочується попит. Адже при низьких доходах громадяни не в змозі купувати дорогу продукцію. Через це продавці будуть обирати ту ціну, яка забезпечить високий обсяг продажу гречаної крупи та доходів від цього.

Коментар: “Для відновлення нормальних умов міжнародної торгівлі та забезпечення продовольчої безпеки Україна продовжує вести переговори з країнами-виробниками гречки щодо зняття заборони на експорт. Це дозволить стабілізувати ситуацію на українському ринку”, – підсумував Пугачов.

За даними Держстату, роздрібні ціни на гречану крупу в липні 2020 року в середньому зросли у 2,3 раза у порівнянні з липнем 2019 року. Тоді гречка коштувала до 37,18 грн/кг.

Джерело: сайт Gazeta.ua

Читайте також: Україна готова збільшити експорт сільгосппродукції в Ізраїль – Кабмін

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: