Чим підживити часник, щоб він не жовтів: “швидка допомога” для дачників

Кожен городник хоче отримати шикарний урожай посадженої культури, зокрема й часнику. Іноді можна побачити, що навесні рослина починає жовтіти – це означає, що вона розвивається неправильно. Дізнайтеся, що робити, якщо жовтіє часник і як врятувати становище.

Чому жовтіє часник і що з цим робити – причини

Досвідчені садівники кажуть, що жовтіє часник, найчастіше, через брак вологи, неродючий ґрунт, сильні нічні заморозки або шкідників. Іноді причиною такої ситуації стає і неправильне підживлення, а то й нестача добрив.

Якщо жовтіє часник навесні – чим підживити його, можна думати довго. Проте дачники зі стажем рекомендують кілька перевірених технік, за допомогою яких можна швидко вирішити проблему залежно від її причини.

Жовтіє часник через шкідників – методи боротьби

Перший і найпопулярніший варіант, коли часник жовтіє, – нашатир, цей засіб називають “швидка допомога”, якщо справа стосується не тільки людини в стані непритомності, а й часнику в стані пожовтіння. Вам потрібно:

у 8 літрах води розчинити 50 г спирту;

обприскувати і поливати грядку з часником увечері, коли температура повітря становить не менше 25 градусів.

Також можна використовувати сіль – розбавити 250 г солі в 10 літрах води і поливати грядку. Потім почекати 10 днів і підгодувати рослину будь-яким відповідним препаратом від комах.

Від нестачі речовин часник жовтіє – чим підживити

Якщо ви посадили озимий часник, а навесні він почав жовтіти, значить, настав час удобрювати, щоб не позбутися врожаю. Перед тим як вносити підживлення, потрібно розпушити ґрунт, потім використовувати розчин йоду – 40 крапель на 10 л води. Таке добриво не тільки стимулює ріст, а й захищає рослину від багатьох грибкових захворювань.

Читайте також: Коли краще поливати город – вранці чи ввечері

Ті, у кого ніколи не жовтіє часник, знають головний секрет – навесні підживлення потрібно вносити двічі. Перший раз – коли головка тільки-тільки показалася із землі, другий – коли стебло виросло на 4-6 мм. У цей час потрібно використовувати саме азотні добрива (вони не дають рослині пожовтіти).

Азот можна взяти з гною, одну частину якого розвести в 10 л води. Якщо гною немає, можна брати аміачну селітру або сечовину. Також хороша нітрофоска, якщо будете використовувати її, то розводьте 20 г в 10 л води. Для тих, хто не любить “хімію” на городі, відмінно підійде попіл – 1 склянка на 10 л води, настояти 2 години й використовувати за призначенням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: