Чому в Україні дорожчає кукурудза – відповідь аналітиків

Ф’ючерси на кукурудзу активно зростають, як і інші commodities в сегменті агро.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Про це повідомляють аналітики. Вони додають, що котирування на біржових майданчиках вже відіграли падіння, яке відбулось на фоні розпродажів сировинних активів в період першого локдауну.

Додав ринкам “булішу” і USDA, який несподівано ретроспективно переглянув червневий звіт по залишках сільгоспкультур, а точніше знизив оцінку наявних запасів кукурудзи в США майже на 205 млн бушелів, що є найбільшим зниженням за останні десять років, при цьому не називаючи чітких причин.

Додатково драйверами росту виступають кілька факторів.

  • Активний імпорт, як кукурудзи, так і інших с/г товарів Китаєм. Згідно з даними митної служби Китаю за дев’ять місяців 2020 р. країна імпортувала 5,59 млн тонн зернової, що на 50% вище за показник минулого року.
  • Зниження прогнозів валового збору в Північній півкулі, зокрема США, Франції та Україні.

Коментар: “Попри загальний бичий настрій по кукурудзі, учасники ринку забувають, що Китай — це лише 4% світового імпорту цієї культури на відміну від соєвих бобів, яких КНР імпортує близько 100 млн тонн на рік (60% світового імпорту), тому світовий попит у 2020/21 МР буде залежати від стану економіки в інших великих країнах імпортерах, оскільки значна частина кукурудзи йде на корм с/г тваринам і в якості сировини для біоетанолу, а з відновленням його виробництва в США поки що не складається”, — додали аналітики.

На фізичному ринку в Україні все стабільно — кукурудза продовжує зростати й просто неймовірні цифри в 187-190 USD/т на старті сезону в розпал збиральної кампанії вже “не ріжуть слух”.

Експортери на початку вересня намагались закріпитись в діапазоні 167-170 USD/т на сподіваннях, що в ціни вже закладено негатив від недобору урожаю, але не склалось, активний ріст котирувань на біржових майданчиках і бича тональність звітності USDA підштовхнули ціни далі.

Додає підтримки ринку і фактор відставання темпів збору урожаю в порівнянні з минулим роком. На 6 жовтня 2020 р. зібрано 5,03 млн т зерна кукурудзи з 20% площ, проти 9,52 млн тонн (31,1%) минулого року.

Джерело: сайт Kurkul

Читайте також: В Україні зменшився експорт зернових

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: