Ціни на яблука в Україні б’ють всі рекорди

В Україні почався сезон яблук. Цього року із затримкою на 10 днів. Перші яблука Білий налив та Ерлі Женева продавці найбільшого у Західній Україні гуртового ринку “Шувар” пропонують по 15-25 грн/кг в залежності від калібру.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Особливістю поточного сезону є не тільки пізній старт, а й рекордно високі ціни на перші яблука. Рік тому перший врожай фермери продавали не дорожче 15 грн/кг.

Коментар: “Для високих цін на старті є кілька причин. По-перше, сезон розпочався без перехідних запасів тогорічного яблука, воно закінчилось ще місяць тому й останню партію врожаю 2019 року виробники продавали по 25-35 грн/кг – рекорд для яблука за всі роки незалежності нашої країни. По-друге, на ринку фруктів конкуренція цього року значно слабкіша, ніж попередніх років. Сезон кісточкових затягується, врожай цих фруктів і ягід в нашій країні та країнах Європи не найкращий, тому ціни доволі високі. У порівнянні із вартістю абрикосів 35-40 грн/кг ціни на перші яблука виглядають доволі привабливими”, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП Шувар.

Джерело: Gazeta.ua

Читайте також: В Україні закінчується сезон черешні

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: