Ціни на кавуни в Україні досягли свого мінімуму: скільки вони коштують зараз

Ціни на кавуни в Україні продовжують знижуватися попри завершення сезону баштанних, за останній тиждень ягода подешевшала в середньому на 20% і сьогодні відвантажується у ціновому діапазоні від 1,2 до 3 грн/кг.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Згідно з повідомленням на сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА), на початку вересня ціни на кавуни в Україні досягли свого мінімуму за сезон.

Коментар: “Основною причиною зниження цін на кавуни є сезонне збільшення пропозиції цих ягід на ринку. Наразі завершується збір кавунів пізніх сортів в основних регіонах виробництва – Херсонській та Миколаївській областях.

Виробники повідомляють, що урожай саме пізніх сортів кавунів в цьому році майже не постраждав. Відповідно, сьогодні продукція на ринок поступає без перебоїв, а пропозиція місцевих кавунів на внутрішньому ринку – на досить високому рівні”, – зазначили в асоціації.

В УПОА уточнили, що під кінець сезону значних цінових стрибків у сегменті кавунів не очікується. Більшість виробників переконані, що липнева ситуація, коли основну пропозицію на ринку становила імпортна продукція, в сегменті пізніх сортів не повториться.

Коментар: “Нагадаємо, що через аномально холодний травень та проливні дощі в червні, виробники втратили частину врожаю ранніх сортів кавунів. За попередніми оцінками зниження виробництва ранніх сортів кавунів досягло 50%. Відповідно, через брак пропозиції, Україна в червні вимушена була імпортувати значні обсяги баштанних культур. 

За перше півріччя 2020 року Україною було імпортовано 2,1 тис. тонн баштанних культур, загальною вартістю $1,97 млн. Для порівняння роком раніше закордонні закупівлі кавунів та динь були втричі нижчі, як в натуральному, так і у вартісному вираженні”, – додали в асоціації.

В УПОА додали, що попри досягнення мінімального цінового рівня за сезон, сьогодні кавуни в Україні реалізують у середньому на 65-70% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. На початку вересня 2019 року ягоду відвантажували в діапазоні від 0,9 до 1,5 грн/кг.

Джерело: сайт Інтерфакс-Україна

Читайте також: Закупівельні ціни на пшеницю зросли до рекордних показників

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: