“Цінове дно пробито”: вартість полуниці різко знизилася

Полуниця в Україні цьогоріч “кусається” – протягом весни вона була дорожчою у 2-3 рази, ніж в аналогічний період минулого року. Й ось несподівано ціна різко змінилася.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Цього тижня на ринках і в супермаркетах України ціна на полуницю стрімко “обвалилася”. У деяких регіонах – майже вдвічі: від 90 до 45-50 гривень. Причому зараз у продажу вже повністю домінує вітчизняний продукт.

Ціна на полуницю на ринках України (гривні за кілогам)

  • Південь – від 55
  • Схід – 35-45
  • Київ – 40-50
  • Захід – 25-35
  • Північ – 25-35

На минулих вихідних солодку ягоду почали активно збирати в північних і західних регіонах України. Полуниці на ринку стало дуже багато, що й “збило” високу ціну, кажуть експерти.

Порівняно дорогою ягода залишається лише в південних регіонах України, де її плантації були знищені – спочатку заморозками на початку весни, потім потужними дощами у квітні. Але й там, на думку експертів, ціна вже незабаром впаде – завдяки поставкам з урожайних регіонів.

Загалом метаморфози з ціною полуниці відбуваються дуже несподівані. Ще три дні тому ціна коливалася у межах 60-90 гривень за кілограм. 

“Дном”, нижче якого фермери продавати ягоду вже не будуть, називалися оптові 50 гривень за кілограм. Але тепер полуниці продаються на ринку в роздріб за ще нижчою ціною. І експерти кажуть, що це ще не нижня межа.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: “Ромашковий бізнес”: запорізькі фермери діляться секретами вирощування трав

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: