До 100 гривень за кілограм картоплі: експерти розповіли про ціни на ранні овочі

На прилавках українських ринків з’явилися ранні овочі. Молода картопля з-за кордону коштує 65 гривень за кілограм, а ціни на українську – подекуди більше ніж 100 гривень.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Вартість ранніх овочів на прилавках варіюється – з різницею в 5 – 10 гривень. Хоча іноді ціна за кілограм одного й того самого продукту може відрізнятися й на 20 гривень.

Продавець Григорій назвав ціни на овочі на столичному ринку:

  • капуста – 35 – 40 гривень за кілограм;
  • редис – в районі 50 гривень;
  • імпортна молода картопля – 65 – 68 гривень;
  • українська молода картопля – 80 – 110 гривень.

Ціна залежить від країни походження продукту.

Різні ціни на прилавках враховують географію походження овочів. На одній з точок продажу на столичному ринку є кілька видів помідорів – з різних країн світу.

Овочі, вирощені в Україні, значно дорожчі. Продавці пояснюють це тим, що овочевий сезон лише починається, тому й ціни зависокі. Вони передбачають, що влітку вартість овочів трохи знизиться.

На ринку вважають, що такі ціни є прийнятними для цього періоду. Натомість привезені імпортні овочі можна знайти чи не вдвічі дешевше.

На багатьох прилавках вже з’явилися кавуни, хоча й не українського походження. Продавець Рустам розповів, що на його точці баштанна ягода привезена з Афганістану.

Користь і шкода ранніх овочів

В ранніх овочах та зелені дуже багато нітратів, які переважно використовують, аби овочі росли швидше. Втім вони є шкідливими для людського здоров’я.

Коментар: “З’являється ефект, ніби людина учаділа на пожежі. Нітрати потрапляють у кров, блокують основний переносник кисню – гемоглобін. І фактично кров є, але вона не здатна переносити кисень в тій кількості, яка потрібна”, – пояснив лікар-дієтолог Борис Скачко.

Аби убезпечити себе та свою родину від неякісної продукції, потрібно правильно обробляти овочі. Лікар порадив кілька дієвих способів.

Коментар: “Потрібна адекватна теплова обробка. Якщо ви не впевнені в парникових огірках, обробіть їх термічно, як це робить Індія й Китай”, – відзначив Борис Скачко.

У якості свого товару продавці не сумніваються. Вони підкреслили, самі споживають все зі своїх прилавків, тому й людям продавати не бояться.

Експерти все ж радять купувати овочі в санкціонованих точках продажу – ринках й магазинах. Адже там, як правило, лабораторії слідкують за якістю товару, тому й нижчі ризики.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: В Україні створили унікальну екомайстерню у бібліотеці (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: