Достатньо раз полити: чим підживити полуницю під час плодоношення

Коли полуниця починає плодоносити, багато дачників припиняють її підгодовувати – і дуже даремно. У ці пару тижнів ягоді потрібні додаткові речовини, щоб вона краще родила і не дрібнішала, пише уніан

Кожен сам вирішує, як часто удобрювати полуницю, але агрономи наполягають на тому, що достатньо й одного разу. Розповідаємо, чим підживити полуницю влітку.

Читайте також: Чому у томатів не з’являються зав’язі: 3 поширені причини

Чим можна підживити полуницю під час плодоношення

“Підтримати” її можна за допомогою розчину коров’яку, курячого посліду або настоєм трав:

  • коров’як розводять із водою в пропорції 1:15 і настоюють протягом 2 днів у щільно закритій ємності, а потім поливають із розрахунку 1 л під кущ;
  • курячий послід розводять із водою в пропорції 1:30 і також настоюють кілька днів у герметичній ємності, поливають так само, як і коров’яком;
  • настій кропиви – відро (10 л) подрібненої кропиви заливають теплою водою і дають настоятися протягом кількох днів, потім поливають по 1-1,5 л під кущ.

З того, чим підживити полуницю в червні, також радять використовувати настій збродженої трави (бур’янів). Для цього бочку наполовину або на одну третину заповнюють бур’янами, скошеною травою, бадиллям тощо. Потім заливають водою, але не до верху, щоб трава могла бродити, затягують плівкою, в якій роблять невеликі дірочки – для відходу газів, і залишають приблизно на тиждень на сонці.

Читайте також: Як правильно поливати баклажани, щоб вони не гірчили

Отриманий зброджений настій потрібно обов’язково розвести водою в пропорції 1:10 (1 частина настою і 10 частин води) і додати деревної золи. 

Полити таким настоєм полуницю достатньо лише раз. Частіше підживлювати кущі не потрібно, кажуть агрономи, пам’ятаючи “що занадто – то не здраво”. Якщо з підгодівлею переборщити, можна отримати зворотний ефект: буде величезне красиве листя і шикарні кущі, а ягід не буде.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: