Експерти розповіли, як експорт зерна може вплинути на курс гривні

В українській економіці експорт продукції сільського господарства є одним із найважливіших джерел надходження іноземної валюти. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Тому вплив агроекспорту на курс гривні досить серйозний, проте його не треба перебільшувати.

Про це заявив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” академік НААН Микола Пугачов.

Продукція аграрного комплексу вже багато років займає центральне місце у вітчизняному експорті товарів. Наприклад, у 2020 році її частка склала від загальної вартості 45%, а за результатами першого півріччя-2021 – 36%.

Основною продукцією агроекспорту України є зернові культури – торік вони склали понад 42% від усіх вартісних обсягів. За перше півріччя 2021 року наша країна експортувала аграрної продукції на 10,8 мільярдів доларів, зокрема, зерна – на 4,4 мільярди (41%).

Читайте також: Стало відомо, коли очікувати підвищення цін на молоко

Як буде в новому сезоні?

У першому півріччі-2021 гривня зміцніла по відношенню до долара – від 28,22 гривні у січні до 27,24 гривні у червні. Цьому сприяла, у тому числі, цінова кон’юнктура щодо зернових на зовнішніх ринках – вартість української пшениці, ячменю і кукурудзи зросла.

Але в липні стартував новий сезон – почалися продажі зерна урожаю-2021, і ціни на нього формуватимуться вже з урахуванням нової глобальної кон’юнктури.

Наявні прогнози говорять про те, що Україна збере дуже хороший або навіть рекордний урожай зерна, а ціни на нього загалом мають бути високими. Тому зернова галузь в частині, що стосується експорту, підтримуватиме стабільність курсу гривні наскільки це можливо, – резюмував Пугачов.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: