Експерти розповіли, які яблука варто вирощувати українським фермерам, аби вийти на зовнішні ринки

Україна має всі можливості для збільшення експорту яблук до країн Близького Сходу. Східні ринки щороку зростають щонайменше на 9%, тоді як європейські знижуються. Сьогодні українські фермери можуть вирощувати преміальну продукцію, яка користується там надзвичайним попитом, пише “Агро-Центр”, з посиланням на EastFruit.

Країни Близького Сходу купують близько 1,3 млн. тонн яблук.на рік. Найбільше імпортує Єгипет. Серед країн, які активно закуповують яблука, також Ірак, Сирія, Ізраїль та Йорданія. Однак, найдорожче яблука цінують в Ізраїлі, ОАЕ, Саудівській Аравії та Кувейті.

В Україні різко дорожчають овочі

Білорусь імпортувала української картоплі майже на півмільйона доларів


Експерти кажуть, що аби українські фермери могли вийти на міжнародні ринки варто дотримуватися декількох порад: дрібний розмір та висока якість продукції. Річ у тім, що в країнах Близького Сходу найбільшим попитом користуються такі сорти як зелений “Голден“, “Ред Делішез“, “Гала” та “Грені Сміт”.

Кримчанин вирощуватиме лохину на Івано-Франківщині

Гарбузи замість байдарок: в Німеччині пройшли традиційні змагання на воді

Також важливим аспектом є якість продукції. Споживачі на Близькому Сході краще купують яблука преміум-сегменту. Лідер у поставці яких поки що Італія, Франція, США та Чилі. Проте експерти вважають, що Україна може вирощувати та поставляти значну кількість висококласних яблук.

В Україні впроваджують канадські технології вирощування квасолі

“Вигідні культури”: що радять вирощувати фермерам в Україні, щоб стати успішними (деталі)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: