Фермер з Волині вирощує унікальні ягоди “життя та молодості”

Володимир Глушко — один з небагатьох фермерів, які наважилися вирощувати жимолость. В Україні його плантація є другою, а у Волинській області взагалі найбільша. Поки вирощування ягід, які ще називають “життя та молодості” в Україні лише набирає обертів, пише “Агро-Центр”.

Володимир Глушко прийшов у фермерство недавно і одразу почав вирощувати саме жимолость, про це розповідає газета Волинь-нова.

Аби побудувати справу правильно, фермер для початку відвідав спеціалізоване господарство на Вінниччині. Саме, там дізнався про те, які ягідні культури є перспективними. Хоча найбільшою популярністю користується лохина, Володимир вирішив вирощувати жимолость.

На Хмельниччині відкриють новий завод з ТЕЦ, що працюватиме на соняшниковому лушпинні

“Треба братися за нове, тоді можна сподіватися на успіх”,

— ​каже Володимир Іванович.

Ягоди жимолості є дійсно унікальними. В давні часи плоди використовували для лікування багатьох хвороб. До того ж не лише самі ягоди, а й листя, кору та коріння. Жимолость містити навіть рідкісний селен, який називають мікроелементом молодості.

Окрім користі ягід “життя та молодості”, ця культура є досить невибагливою у вирощуванні. Росте на будь-яких типах ґрунтів. Не потребує крапельного зрошення. Плодоносить до 40 років. Та ще й шкідників та хвороб на неї в Україні немає.

Українські дикорослі яблука та груші продаються в Європі як органічні

Окрім користі та простоти у вирощування, ця культура є нішевою, тому є економічно вигідною. Нині попит на жимолость значно перевищує пропозицію. Кілограм жимолості продають навіть по 300 гривень. З одного куща збирають по 3–5 кілограмів плодів, а з канадських сортів — ​по 8–10. Тому це одна з найперспективніших культур.

В Україні у “бетономішалці” підробляли відомий бренд кави (фото)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: