Фермерам виділили 240 млн гривень на страхування врожаю

Фермерам на 2021 рік виділили 240 млн гривень держпідтримки, які вони зможуть отримати у випадку втрати частини врожаю. Це дозволить аграріям компенсувати до 60% їхніх збитків. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомляє член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, нардеп Дмитро Соломчук.

Агрострахування це популярна практика у більшості прогресивних країн. На нього можуть розраховувати ті фермери, які втратили врожай чи худобу через негоду та інші страхові випадки.

Соломчук стверджує, що нинішніх 240 млн не велика сума, особливо якщо порівнювати з європейськими країнами. Однак, згодом ця сума буде значно рости. 

Читайте також: 8-річний фермер з Волині створив власний блог про компостування

При цьому, депутат наголошує, що раніше на дотації претендували лише величезні агрохолдинги. А тепер, вперше за всі роки незалежності, в Україні з’явився дієвий механізм страхування для малих і середніх фермерів.

Коментар: “Так, це – лише початок, впевнений, що у майбутньому сума допомоги фермерам буде лише збільшуватись. 

Але, я вже пишаюсь тим, що в Україні вперше за 30 років з’явився механізм страхування та допомоги держави тим фермерам, які цього дійсно потребують, а не дотації гігантським агрофірмам, як це було колись”, – стверджує Соломчук.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський нещодавно підписав закон 1601-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”. Основна його мета – визначити механізм забезпечення держпідтримки страхування для фермерів.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: