“Глобальне потепління?”: розтанув найбільший айсберг на планеті

Найбільший у світі айсберг А68, що в період з 10 по 12 липня 2017 року відколовся від Антарктичного півострова, в середині квітня 2021 року розтанув. У Національному льодовому центрі США стверджують, що об’єкт більше не варто відстежувати.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Коли у 2017 році айсберг відокремився від Антарктиди, він мав площу у майже 6000 квадратних кілометрів, що однакове з розміром невеличкої країни.

A68 відокремився від льодовикового шельфу Ларсон С на краю Антарктичного півострова. Протягом року айсберг майже не рухався, та згодом почав дрейфувати на північ з усе більшою швидкістю, рухаючись завдяки сильним течіям та вітрам.

Крижана скеля вагою в кілька мільярдів тонн прямувала до Британської заморської території Південна Джорджія. Цей маленький острів є місцем загибелі багатьох гігантських айсбергів, адже, потрапляючи на місцеві мілини, вони приречені поступово танути.

Втім, причиною загибелі А68 стали хвилі, тепла вода та вищі температури повітря в Атлантиці. Айсберг просто розколювався на дедалі менші фрагменти.

Коментар:Якщо уявити співвідношення його товщини – це як поставити один на інший чотири аркуші паперу формату А4. Тож він був неймовірно гнучкий і крихкий, коли рухався океаном. Це тривало роками. Але врешті-решт він розколовся на чотири-п’ять частин, а потім розпалися і вони“, – розповів Адріан Лукман з Університету Свонсі.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Через несприятливі погодні умови потерпає врожай України

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: