Хліб в Україні різко подорожчає на чверть

Хліб з нового українського врожаю буде дорожчим на 20-25%. Такої думки Іван Томич, пише “Агро-Центр”.

Як пояснив Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, це пов’язано з тим, що наше зерно як експортна продукція за ціною прив’язана до імпорту, а імпортні ціни зерна з року в рік підвищуються на 20%.

В Україні масово гинуть бджоли: пасічники звинувачують агрокомпанії (відео)

Не тільки польська полуниця: Україна рекордно скоротила імпорт ягід

До цього росту слід додавати такі складові ціни як міндобрива і паливо, які також дорожчають по 20-25% на рік. Витратність випічки хліба з ростом цін на енергоносії також збільшується. Тому зростання цін в 20-25% – прогноз з оптимістичного сценарію щодо врожаю.

Гречка різко підскочить у ціні до 80 грн/кг після заборони імпорту з Росії

Томич підкреслює, що хліб подорожчає незалежно від того, скільки ми зберемо зерна: 59 тонн чи 62 тонни.

Відзначимо, за останні кілька місяців світові ціни на основні зернові культури значно зросли. Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в травні склало 172,9 пункту, що на 4,1 пункту (2,4%) вище квітневого значення. Причому зростання цього індексу триває з початку року. У травні його значення було майже на 17% вищим відповідного показника минулого року, досягнувши максимального рівня з січня 2015 року.

На українській фермі йогурти виготовляють за ізраїльськими технологіями (відео)

Котирування пшениці в травні виросли головним чином у зв’язку з стурбованостями щодо можливих обсягів виробництва в ряді провідних країн-експортерів. Світові ціни на найважливіші фуражні зернові також зросли, головним чином у зв’язку з погіршенням видів на урожай в Аргентині і Бразилії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: