Як обрізати смородину влітку після збору врожаю: поради досвідчених городників

Після збору врожаю повернути привабливий зовнішній вигляд смородині дозволить обрізка гілок. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Привести кущі в порядок важливо і для того, щоб допомогти рослині накопичити поживні речовини перед періодом спокою. Так буде покладено початок підготовці смородини до зими, інформує Ukr.Media.

Санітарна обрізка проводиться відразу після закінчення плодоношення і збору всіх ягід. Спочатку гострим секатором обрізають хворі, пошкоджені, старі товсті пагони, які не зацвітуть в наступному році. Їх легко розпізнати по бурому кольору з нальотом.

Потім вирізують всі зайві прикореневі пагони всередині куща і гілки, що лежать на землі. Потужні однорічні пагони потрібно вкоротити на п’ять-вісім сантиметрів. Завдяки позбавленню від непотрібних гілок смородина може направити всі сили на закладку бруньок. Таким чином, в майбутньому можна очікувати багатого врожаю.

Також потрібно усунути уражене хворобами листя. В чорної смородини його можна обірвати самостійно. До цього процесу частіше приступають восени. У червоної смородини листя повинне впасти саме. В іншому разі рослина зазнає стресу.

Хороші гілки, що залишилися після обрізки смородини, можна нарізати на живці та використовувати для розмноження. Здорове листя хороше для додавання в маринади та соління.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: