Як покращити врожайність яблунь осіннім поливом: поради садівникам

Щоб яблуні добре плодоносили, їм потрібний правильний догляд та підживлення. Особливо важливо поливати яблуні восени, коли вони готуються до зими та формують буруньки наступного року, пише Pixel inform.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

У цій статті ви дізнаєтеся, яким розчином поливати яблуні восени, щоб покращити їхню врожайність.

Чому потрібно поливати яблуні восени

Осінній полив яблунь – це необхідна процедура, яка допомагає деревам пережити зимові морози та весняні заморозки. Осінній полив також сприяє кращому дозріванню та відокремленню плодів, а також формуванню міцних та здорових буруньок.

Без осіннього поливу яблуні можуть страждати від зневоднення, захворювань та шкідників, а також давати мало чи неякісні плоди.

Який розчин використовувати для поливу яблунь

Для поливу яблунь восени можна використовувати різні розчини, які містять поживні речовини та захисні компоненти. Ось кілька прикладів таких розчинів.

Розчин селітри

Селітра – це мінеральне добриво, яке містить азот, калій та фосфор. Ці речовини сприяють зростанню та розвитку дерев, а також підвищують їх опірність хворобам та шкідникам.

Щоб приготувати розчин селітри, потрібно розвести 50 г цього порошку в 10 літрах окропу і добре полити дерево біля основи стовбура.

Розчин мідного купоросу

Мідний купорос – це засіб, який допомагає захистити дерева від різних хвороб та шкідників. Він знищує гриби та бактерії, які можуть псувати кору, листя та плоди.

Мідний купорос також відлякує черв’яків, кліщів та попелиці, які можуть поїдати та пошкоджувати дерева.

Щоб приготувати розчин мідного купоросу, потрібно змішати 100 г цього порошку з 10 літрами води і розпорошити його на дереві з усіх боків.

Розчин йоду

Йод – це мікроелемент, який бере участь в обміні речовин та синтезі гормонів у дерев.

Йод також стимулює цвітіння та плодоношення, а також підвищує стійкість до стресів. Для приготування розчину потрібно розчинити 10 крапель йоду у 10 літрах води та полити дерево під корінь.

Коли і як поливати яблуні восени

Осінній полив яблунь слід проводити після збирання врожаю і до настання заморозків. Оптимальний час для поливу – це вересень-жовтень, коли температура повітря не нижче 5 градусів.

Поливати яблуні потрібно рано-вранці або ввечері, коли немає сонця. Поливати потрібно під корінь, із розрахунку 10-15 літрів води на одне дерево. Після поливу потрібно розпушувати ґрунт і мульчувати його торфом або тирсою.

Читайте також: Коли і як правильно збирати врожай яблук: фрукти зберігатимуться всю зиму

Висновок

Ви дізналися, як покращити врожайність яблунь осіннім поливом. Для цього потрібно вибрати відповідний розчин, який містить поживні та захисні компоненти, а також дотримуватися правильного режиму та способу поливу.

Таким чином, ви зможете підготувати свої яблуні до зими та забезпечити їм гарне плодоношення на наступний рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: